سرمقاله

ضرورت بازاندیشی و بازکنشی در پنداشت ها و کنش ها

محمدعلی نویدی

رئیس پلیس راهور پایتخت از کنترل و ساماندهی تردد خودروهای سنگین در تهران خبرداد و گفت که در این راستا از سامانه کنترلی میکسرها بهره‌برداری شد.
به گزارش ایسنا، سردار محمدحسین حمیدی در این‌باره گفت: یکی از مشکلات ترافیکی در سطح شهر تهران که در ساعات مختلف شبانه روز وجود دارد، تردد خودروهای سنگین و خودروهایی است که بارهای مختلف را جابه‌جا می‌کنند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح شهر گفت: عملیات ترافیکی برای ساخت‌وسازها و محموله‌های مختلفی که در این خصوص در سطح شهر جابجا ‌می‌شود نیازمند ساماندهی بود و درهمین راستا نیز طراحی سامانه‌ای برای کنترل و ضابطه‌مند کردن تردد این وسایل در دستورکار قرار گرفت.
حمیدی ادامه داد: از طرفی دیگر ضرورت داشت این کامیون‌ها و خودروهای سنگین به موقع در شهر تردد کنند تا این محموله‌ها به مقصد برسند، اما کنترل و نظارت بر آنها با روش‌های سنتی ممکن نبود.
وی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به تردد خودروهای سنگین در شهر افزود: یکی از مشکلات ما این بود که خودروهای سنگین به صورت کنترل نشده و با کنترل‌های حداقلی و سنتی در سطح معابر و در طول شبانه روز تردد و حوادثی را برای مردم ایجاد کرده بودند.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: محدود کردن میکسرها در ساعات شب باعث شده بود که آنها در یک پیک زمانی کوتاه با سرعت بیشتری تردد کنند تا بتوانند سریع‌تر به مقصد رسیده تا زمان مجاز برای ترددشان تمام نشود، که این خود باعث ایجاد حوادث ترافیکی ناگواری شده بود.
وی با اشاره به فعالیت‌های پروژه‌های عمرانی در شب ادامه داد: از سوی دیگر اجرای پروژه‌های عمرانی در شب برای خیلی از ساکنین آن منطقه نیز ناراحتی‌های بسیاری مانند ایجاد آلودگی‌های صوتی و ... را به همراه داشت که در همین راستا ما از سال گذشته با جلسات مختلفی که با صنوف مختلف از جمله میکسرها داشتیم بر آن شدیم که با تجهیز این ناوگان به تجهیزات هوشمند سامانه‌های کنترلی بتوانیم امکان تردد این خودروها در روز را هم علاوه برشب مدیریت و کنترل کنیم. حمیدی ادامه داد: بر این اساس تصمیم بر آن شد تا در بخشی از ساعات روز که امکان‌پذیر است و به ترافیک خللی وارد نمی‌کند، با کنترلی که پلیس راهور در سطح معابر شهر دارد اجازه تردد به میکسرها داده شود. به گفته حمیدی با مصوبه‌ای که سال گذشته توسط شورای ترافیک شهر تهران تصویب شد، به میکسرها اجازه تردد داده شد و تردد آنها با سامانه‌های کنترلی که در اختیار پلیس قرار دارد رصد ‌می‌شود و با تخلفات احتمالی برخورد می‌شود.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: این تازه ابتدای راه است و ما روز گذشته سامانه‌ کنترل برخط و آنلاین ناوگان میکسری شهر تهران را افتتاح کردیم و ادامه این ساماندهی را برای دیگر بخش‌ها مانند نخاله‌برها، زباله‌برها و تمام گروه‌ها و وسایل نقلیه که در سطح شهر تهران بار جابه‌جا می‌کنند خواهیم داشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام