سرمقاله

ضرورت بازاندیشی و بازکنشی در پنداشت ها و کنش ها

محمدعلی نویدی

کارگردان فیلم «امتیاز نهایی» گفت: پنجاهمین فیلمم را در پاریس می‌سازم و پس از آن با کارگردانی خداحافظی خواهم کرد.
به گزارش ایرنا از گاردین، وودی آلن، کارگردان مطرح آمریکایی، تایید کرد که پاییز امسال یک فیلم جدید در پاریس می‌سازد.
وی در یک لایو اینستاگرامی در گفت‌وگو با الک بالدوین، بازیگر هالیوودی، گفت پنجاهمین فیلم او که قبلا گفته شده بود درامی شبیه به فیلم امتیاز نهایی (Match Point) خواهد بود، احتمالا آخرین فیلمش است.
این کارگردان ۸۶ ساله در این باره گفت: بخش اعظمی از هیجان و شور و شوقم از بین رفته است. این روزها فیلمی که می‌سازی چند هفته در سینما می‌ماند و بعد کارش به سرویس‌های استریم یا تماشای پولی می‌کشد. اوضاع مثل گذشته نیست. دیگر مثل قبل از این کار لذت نمی‌برم.
دو فیلم اخیر وودی آلن یعنی یک روز بارانی در نیویورک (۲۰۱۹) و جشنواره ریفکین (۲۰۲۱) هر دو در دوران کرونا اکران شدند. جشنواره ریفکین چندان موفق نبود اما یک روز بارانی در نیویورک با بازی تیموتی شالامه و ال فانینگ موفق شد صدرنشین فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه شود.
یک روز بارانی در نیویورک همچنین اولین فیلمی بود که پس از لغو قرارداد ساخت پنج فیلم آلن برای آمازون، توسط او ساخته شد. این قرارداد به دلیل جلب توجهات دوباره به اتهامات جنسی که دختر خوانده این کارگردان در سال ۱۹۹۲ به او وارد کرده بود، لغو شد. آلن همواره این اتهامات را رد کرده است، پرونده دو تحقیق مفصل در این باره در حالی بسته شد که در نهایت هیچ اتهامی به او وارد نشد.
کارگردان کافه سوسایتی و نیمه شب در پاریس در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با بالدوین گفت با بیان این که تا به حال به خاطر شانس و احتیاط توانسته از کرونا قصر در برود، گفت: وقتی کرونا شروع شد، در خانه مثل همه ترسیده و زیر تخت قایم شده بودم.
وی افزود: پس از یک مدت حسرت خوردن درباره این که نمی‌توانم فیلمی را که برایش برنامه ریزی کرده بودم بسازم شروع به ارزیابی مجدد شرایط کردم و به این نتیجه رسیدم که قایم شدن زیر تخت را دوست دارم. دیگر نیاز نیست بیرون بروم، مجبور نیستم فیلم بسازم، در زمستان سردم شود و در تابستان گرمم و دیگر نیاز نیست کل روز را به تصمیم گرفتن بگذرانم.
مصاحبه اینستاگرامی وودی آلن و الک بالدوین همزمان با انتشار مجموعه داستان کوتاه آلن، با عنوان جاذبه صفر (Zero Gravity)، انجام شد که این کارگردان در دوران قرنطینه نوشته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام