سرمقاله

ضرورت بازاندیشی و بازکنشی در پنداشت ها و کنش ها

محمدعلی نویدی

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که در دیدار با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه، مخالفت ایران را با انجام هرگونه اقدام نظامی در سوریه اعلام کرده است.‌
حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه در صفحه اینستاگرام خود در مورد سفر اخیرش به ترکیه و دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نوشت: «در دیدار با آقای اردوغان ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهوری کشورمان از ایشان برای سفر به تهران به منظور برگزاری نشست شورای عالی همکاری‌های دو کشور دعوت به عمل آوردم.
در این دیدار درخصوص موضوع سوریه به آقای اردوغان گفتم راه حل سیاسی را تنها راه حل برای کاهش نگرانی‌های امنیتی ترکیه میدانیم و با تکرار مجدد ضرورت اجتناب از هرگونه اقدام نظامی حاضریم برای تسهیل در زمینه ی گفت‌وگوی منجر به نتیجه پیشقدم باشیم.
ضمن گفت‌وگو درخصوص اشتراکات و موارد مورد علاقه طرفین درخصوص تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی به رئیس جمهوری ترکیه یادآوری کردم حضور رژیم صهیونیستی در منطقه هیچ ارمغانی به جز فتنه انگیزی و ایجاد نا امنی نخواهد داشت. آقای اردوغان در این دیدار ضمن ابلاغ سلام به مقامات عالی کشورمان سیاست نگاه به همسایگان را در دولت جمهوری اسلامی مورد تمجید قرار داد و اظهار امیدواری کرد که به زودی به تهران سفر خواهد کرد.
وی همچنین ضمن با اهمیت خواندن موضوعات مرتبط با فلسطین، قدس و مسجدالاقصی از دیدگاه ترکیه، فلسطین را موضوع مهم دنیای اسلام دانست و وحدت جهان اسلام در این خصوص را مهم خواند.»


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام