سرمقاله

هنر ایجاد ارتباط با مخالفان

جلال خوش‌چهره

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر آمادگی رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی برای عادی سازی روابط، منابع دیپلماتیک از برنامه ریزی ولیعهد سعودی برای اختصاص بودجه سنگین به معاملات نظامی با این رژیم پرده برداشتند.
به گزارش ایسنا، به دنبال گمانه زنی‌ها درباره احتمال نزدیکی روابط میان عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی طی سفر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به منطقه، سعودی لیکس به نقل از منابع دیپلماتیک خود فاش کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در حال تهیه بودجه چند میلیارد دلاری برای انجام معاملات نظامی بزرگ با رژیم صهیونیستی است.
منابع مذکور در این باره گفتند: بن سلمان بودجه سنگینی را برای واردات نظامی از اسرائیل و نشان دادن حسن نیت خود به تل‌آویو در نظر گرفته است.
منابع دیپلماتیک در حالی خبر از تمایل بن سلمان به انعقاد معاملات نظامی با رژیم صهیونیستی خبر داده‌اند که منابع رسانه‌ای عبری شنبه از تلاش دولت رژیم صهیونیستی برای رونمایی از یک توافق امنیتی بزرگ با عربستان سعودی در جریان سفر رئیس جمهوری آمریکا به منطقه پرده برداشتند.
رسانه‌های عبری زبان فاش کرد که دولت رژیم صهیونیستی درصدد پیش بردن یک معامله امنیتی بزرگ برای فروش سامانه‌های پدافند هوایی به عربستان سعودی در جریان سفر ماه جاری میلادی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به منطقه است.
ایتای بلومنتال، خبرنگار نظامی شبکه عبری زبان کان در این باره گفت: تمامی این موارد تحت نظارت آمریکا قرار دارد؛ چراکه اسرائیل و عربستان روابط دیپلماتیک با یکدیگر ندارند.
اخیرا نیز شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرده بود که مقامات این رژیم در صدد جلب رضایت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای تحویل سامانه‌های پدافند هوایی به چند کشور عربی هستند.
این شبکه گزارش داد: این طرح شامل تحویل سامانه پدافند هوایی لیزری پرتو آهنین (Iro- Beam) به امارات و عربستان است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام