سرمقاله

ضرورت بازاندیشی و بازکنشی در پنداشت ها و کنش ها

محمدعلی نویدی

در هجدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای سراسر کشور :فن بازار منطقه ای فارس در جایگاه دوم کشور قرارگرفت. در هجدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای و تخصصی کشور که در قزوین برگزار شد ،فن بازار منطقه ای فارس جایگاه دوم را بین ۳۰ فن بازار استانی کسب کرد.
در آیین اختتامیه این نشست که با حضور طاهری رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن، شاه میرزایی معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت،معدن و تجارت، رسولیان معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، هزاوه معاون پارک فناوری پردیس، اسدی فرد رییس موسسات و شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هاشمی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس، خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی ایران و مدیران ارشد سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، برگزار شد لوح تقدیر از طرف رییس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و معاون نوآوری و فناوری پارک فناوری پردیس به فن بازار منطقه ای فارس اعطا شد. در این مراسم از سعید شیرازی مدیر فن بازار فارس به عنوان مدیر نمونه کشوری و میلاد سلطانی کارگزار فن بازار نیز به عنوان دفتر کارگزاری که بیشترین تعامل را با سایر استانها داشته است، تجلیل شد.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس در این نشست فن بازار منطقه ای فارس را از فن بازارهای مطرح و موفق کشور دانست وگفت: تاکنون 120شرکت دانش بنیان در فارس برای عرضه محصولات خود به فن بازار منطقه ای استان پیوسته اند .
سید مصطفی هاشمی نقش فن بازار در ایجاد ارتباط بین شرکت های دانش بنیان و واحدهای صنعتی را مهم بیان کرد و گفت:واحدهای صنعتی نیز می توانند از فرصت ایجاد شده برای رفع نیازهای خود در حوزه تکنولوژی و فناوری استفاده کنند.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس تصریح کرد:تاکنون 90واحد صنعتی با عضویت در فن بازار فارس نیازهای خود را اعلام که برخی از آنها نیز رفع شده است.
هاشمی توسعه صادرات محصولات دانش بنیان از استان را از مهمترین برنامه هایی دانشت که باید امسال در اولویت کار فن بازار منطقه ای استان قرارگیرد. وی افزود:فن بازار منطقه ای فارس زیر نظر شرکت شهرکهای صنعتی فارس کار شناسایی و رفع نیاز فناورانه،بازاریابی و‌فروش محصولات فناورانه و جذب سرمایه گذار برای شرکت های دانش بنیان و‌فناور‌را برعهده دارد.
هاشمی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته، مسیر خدمت رسانی به واحدهای صنعتی از طریق فن بازار تداوم خواهد داشت، وی‌ با بیان اینکه شرکت شهرکهای صنعتی فارس از طریق فن بازار فارس در نمایشگاه دانش بنیان که در‌نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد ، توانست گام هایی در راستای فروش و بازاریابی محصول برای شرکت های دانش بنیان بردارد گفت: بیش از ۸ شرکت دانش بنیان و فناور علاوه بر معرفی محصولات خود،توانستد بیش از ۳ میلیارد تومان نیز فروش داشته باشند.
لازم به ذکر است سال گذشته نیز فن بازار منطقه ای فارس رتبه سوم کشوری را کسب کرده بود. فن بازار منطقه ای فارس جزء فن بازارهای برتر کشور قرار دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام