سرمقاله

گورباچف و هواپیمای تک‌نفره آلمان غربی

پیمان مولوی

پس از بیش از ۳ هزار ساعت کار سخت و دقیق، جگوار سرانجام تولید اولین نمونه از خودروی Continuatio- C-Type را به پایان رساند؛ و البته تکمیل این خودرو با یک اتفاق ویژه‌ای همراه بوده است. تاییدیه نهایی تولید خودروی مورد بحث در ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲ و دقیقاً ۷۰ سال پس از پیروزی سر استرلینگ موس در گرندپری ریمز صادر شده است. مسابقه ۳۶۰ کیلومتری و ۵۰ لپ ریمز تنها چیزی بیشتر از لحظات افتخار انگیز برای جگوار محسوب می‌شود زیرا این پیروزی آغاز انقلاب موتوراسپرت بود.
گرندپری ریمز اولین رقابت بین‌المللی بود که C-Type با ترمزهای دیسکی در آن برنده شد. استرلینگ موس در آن زمان از تیم خواسته بود تا روی به استفاده از تکنولوژی‌های پیشرو بیاورند. خودرویی که در دهه ۵۰ میلادی حرف اول را در مسابقات می‌زد برای تکمیل کارهای خودروی مورد بحث ما در نظر گرفته شده است. اولین خودروی Continuatio- C-Type دارای رنگ بدنه سبز پاستل بوده و از صندلی‌های چرم و جیر سبز رنگ سود می‌برد. این خودرو پس از تست‌های ۴۰۲ کیلومتری آماده تحویل به مالک خوش‌شانس خود می‌شود.
دیوید فاستر مدیر بخش مهندسی جگوار کلاسیک می‌گوید: خودروی Continuatio- C-Type منحصربه‌فرد ما از خلاقیت‌های فنی و مشخصات خودروی پیروز در لمانز ۱۹۵۳ از جمله ترمزهای دیسکی دانلوپ سود می‌برد. هر مدل C-Type تجربه سواری لذت بخشی را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان می‌آورد.
خودروی مورد بحث به‌صورت دست‌ساز در مر‌‌کز کلاسیک جگوار در کاونتری تولید می‌شود و تیم مهندسی این برند از مدل‌سازی CAD پیشرفته برای تولید خودرو به همراه روش‌های سنتی استفاده می‌کنند. این خودرو کاملاً انحصاری بوده و مشتریان می‌توانند از بین ۱۲ رنگ بدنه، ۸ طرح چرم و آپشن‌های بیشتر موارد باب میل خود را انتخاب کنند. مدل‌های Continuatio- تاییدیه فیا را به همراه دارند و به همین خاطر می‌توان با آنها در مسابقات و رویدادهای خودروهای تاریخی شرکت کرد. از جمله این مسابقات می‌توان چالش کلاسیک جگوار را نام برد که در پیست‌های متنوع از جمله لمانز و سیلورستون برگزار می‌شود.
جگوار شرکت خودروسازی بریتانیایی است، که دفتر مرکزی آن در شهر وایتلی، کاونتری، در کشور انگلستان قرار دارد. این شرکت هم‌اکنون زیرمجموعه‌ای از گروه خودروسازی جگوار لندرور به‌شمار می‌آید، که خود از شرکت‌های تابعه شرکت هندی تاتا موتورز است.
جگوار در سال ۱۹۲۲ تحت نام سوالو سایدکار کمپانی، توسط ویلیام لیونز تاسیس شد. این شرکت پس از جنگ جهانی دوم به جگوار تغییر نام داد. در ۱۹۳۴ خودروهای تولید شده توسط شرکت جگوار، نخست با نام اس‌اس و اندکی بعد با نام اس‌اس جگوار، به بازار عرضه شدند. این شرکت در ۱۹۶۶ به بریتیش موتور هلدینگز فروخته شد.
دو سال بعد، در ۱۹۶۸ جگوار با لیلاند موتورز ادغام گردید و شرکت جدید بریتیش لیلاند نام گرفت. شرکت خودروسازی جگوار در سال ۱۹۷۵ توسط دولت بریتانیا، ملی اعلام شد. در ابتدای دهه ۱۹۸۰ روند خصوصی‌سازی در این شرکت آغاز گردید، که سرانجام در پی جدایی از بریتیش لیلاند، با نام کنونی، یعنی جگوار کارز به‌ثبت رسید. در سال ۱۹۸۴ شرکت جگوار موفق شد که به عنوان یک شرکت مستقل وارد بازار بورس لندن گردد، ولی در سال ۱۹۹۰ کلیه سهام آن توسط شرکت آمریکایی فورد خریداری شد و برای قریب به دو دهه، تحت مدیریت فورد به فعالیت ادامه داد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام