سرمقاله

ایران و آمریکا، نزدیک به توافق

جلال خوش‌چهره

محمدرضا غلامرضا، معاون سیاسی وزیر کشور در حاشیه اولین همایش معاونین سیاسی؛ امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور اظهار داشت: این همایش با محوریت رویکرد کلی معاونت سیاسی وزارت کشور برگزار شده است. براساس برنامه ۱۴۰۱ که به برنامه تحولی توجه شده است باید در این راه همکاران را توجیه کنیم.
وی عنوان کرد: دو لایحه در دستورکار وزارت کشور است. لایحه جامع انتخابات و لایحه تقسیمات کشوری که باید در موعد زمانی مشخص هر دو لایحه آماده و به مجلس ارائه شود.
غلامرضا تصریح کرد: لایحه تقسیمات کشوری در حال بازنگری ست و اکنون همکاران در حال اعمال اصلاحاتی بر آن هستند. رویکرد رئیس جمهور درباره این لایحه اولا قانون محوری ست و دوم اینکه در آن نگاه و‌توجه ویژه‌ای به مناطق محروم شده است و امیدواریم همکاری سایر دستگاه‌ها را نیز در این حوزه شاهد باشیم.
معاون سیاسی وزارت کشور عنوان کرد: لایحه انتخابات را هم امیدواریم با همکاری نمایندگان مجلس و شورای نگهبان تا آخر شهریور ماه آماده و ارائه شود.
غلامرضا افزود: نگاه به انتخابات و احزاب و گروه‌های سیاسی می‌تواند سطح مشارکت را به خصوص در انتخابات۱۴۰۲ بالا ببرد.
غلامرضا در ادامه با اشاره به بحث انتصابات در کشور تصریح کرد: یک مشکل در کشور ما خلاء نظام انتصاباتی است و رهبر انقلاب هم به ایجاد نظام انتصابات در کشور تاکید کردند. در حال حاضر براساس شاخص‌ها؛ چارچوبی تعیین شده و بنا داریم با حمایت وزیرکشور بر روی عملکرد استانداران؛ فرمانداران و بخشداران نظارت کنیم و‌حتی درخصوص عملکرد آن‌ها برای پیشرفت امور، کارنامه صادر کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام