سرمقاله

پذیرش مشکل، مقدمه اصلاح

ژوبین صفاری

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر راهداری و حمل و نقل جادهای گفت: مرز خسروی برای تردد زائران اربعین آماده‌ است.
داریوش باقرجوان در سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه از پایانه مرزی خسروی و پرویزخان بازدید و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری در راستای تسهیل سفر زائرین به عتبات عالیات در ایام اربعین برنامه ریزی های گسترده‌ای در راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بنا به وظایف ذاتی این سازمان در کمیته حمل و نقل و سوخت انجام شده است. وی افزود: در حوزه زیرساخت‌های محورهای مواصلاتی و ایمن سازی آنها و نیز آمادگی مجتمع‌های خدمات رفاهی در بین مسیرهای تردد و تجهیز پایانه‌های مرزی کارهای خوبی انجام شده یا در دست انجام است.
باقر جوان از آماده سازی مسیرهای تردد زوار اربعین خبر داد و گفت: اقدامات نرم افزاری گسترده‌ای برای گسیل ناوگان حمل و نقل عمومی در کنار زائرینی که با وسایل شخصی خود تردد می‌کنند، انجام شده است.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: کرمانشاه از جمله استان‌هایی است که مرز آن برای تردد زائرین معرفی شده است و بر این اساس در حال آماده سازی مرز خسروی هستیم و سفر به کرمانشاه نیز در همین راستا است.
باقر جوان خاطرنشان کرد: از روزهای گذشته نقایص و مشکلات مرز خسروی بررسی شده که با توجه به شرایط و اعتبارات تخصیص داده شده این نواقص برطرف و نقاط قوت هم تقویت می‌شود تا در اربعین ۱۴۰۱ این مرز در کنار سایر مرزها پویا و فعال باشد.
وی ادامه داد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درصدد است زائرین اربعین بتوانند به راحتی و با سهولت سفر کنند و با ایمنی کامل به منازل بازگردند.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: پارکینگ‌ها برای افرادی که با وسایل نقلیه شخصی سفر می‌کنند، مشخص است و برای ناوگان حمل و نقل هم تدارک پارکینگ لازم دیده شده است. باقر جوان بیان کرد: بنا به ذات پایانه مرزی خسروی جابه جایی زوار اربعین در ۲ مقطع شامل یک مقطع بین مرز خسروی و شهرستان کرمانشاه و مقطع دیگر از کرمانشاه به اقصی نقاط کشور انجام می‌شود. وی عنوان کرد: شرکت‌های حمل و نقل مسافر هم موظف هستند، سرویس‌های فوق العاده‌ای را در روزهای اربعین از سراسر کشور به مقصد کرمانشاه و از کرمانشاه به مقصد خسروی و همچنین از مبدا خسروی به داخل کشور و شهر کرمانشاه ارائه دهند.
باقر جوان تصریح کرد: اکنون شرایط به گونه‌ای است که از ناوگان ون، مینی بوس و سواری کرایه استفاده خواهیم کرد تا زائرین با سرعت وارد کشور شوند. وی افزود: در راستای اقدامات مربوط به تجهیز زیرساخت‌ها و ایمن سازی تاکنون یک هزار میلیارد تومان برای مرزهای اربعین در نظر گرفته شده که بخشی از آن هزینه شده است، علاوه بر آن اعتبارات مورد نیاز با توجه به تاکید معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری مبنی بر عدم وجود مشکل اعتباری با لحاظ قوانین و مقررات، تخصیص خواهد یافت تا بهترین شرایط را در زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری پایانه‌های مرزی کشور داشته باشیم و زائرین به سلامت سفر خود را انجام دهند.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: طی بازدید انجام شده توسط مدیرکل دفتر فنی و امور پیمان‌های سازمان مشخص شد در پایانه مرزی خسروی زیر ساخت‌ها فراهم شده است‌.
باقر جوان افزود: اعتبارات مورد نیاز در حوزه داخلی و مناسب سازی پایانه‌ها، منظر آرایی پایانه‌ها، نصب پرچم و المان‌های مختلف و شرایط داخلی پایانه‌های مرزی و تعبیه سرویس‌های بهداشتی و هرآنچه درباره سیستم‌های صوتی و… مورد نیاز بود، مورد تصمیم گیری قرار گرفت و اعتبارات آن لحاظ شد. وی افزود: امیدواریم در روزهای آینده استان کرمانشاه بتواند با سرعت کار خود را انجام دهد و مشکل خاصی در ایام اربعین نداشته باشیم.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: تصمیم گیری درباره سفر با ناوگان عمومی هم انجام شد و ناوگان عمومی حمل و نقل به منظور جابه جایی زوار، در میدان مجاور پایانه مرزی مستقر خواهد شد.
باقر جوان بیان کرد: همچنین درباره نصب تابلو قیمت‌ها و نظارت بر مبالغ دریافتی توسط شرکت‌های حمل و نقل مسافر و ناوگان مسافربری بر اساس توضیحات ارائه شده اقدام می‌شود تا زائرین با ایمنی بیشتر و مبالغ پرداختی مناسب تردد کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام