سرمقاله

ضرورت بازاندیشی و بازکنشی در پنداشت ها و کنش ها

محمدعلی نویدی

«سید سعید شمسی‌نژاد» مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در دیدار با مدیران عامل سازمان گسترش و نوسازی وزارت صمت و کارگزاری ستاد بیمه گفت: خوشبختانه ارائه خدمات متنوع بانکداری الکترونیک این بانک موجب افزایش رفاه مشتریان و مردم شده است.
علی ملک مشاور رئیس هیئت عامل ایدرو به همراه «عباس آبادی» مدیرعامل کارگزاری برخط ستاد بیمه با حضور در بانک قرض الحسنه مهر ایران با «سید سعید شمسی‌نژاد» دیدار کردند.
شمسی‌نژاد در این دیدار با معرفی و تشریح خدمات و طرح‌های وامی و تبیین جایگاه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در میان شبکه بانکی کشور، بیان کرد: تنوع سبد محصولات از یک طرف و خدمات بانکداری هوشمند این بانک از طرف دیگر می‌تواند برای کارکنان سازمان‌ها و خانواده آنان نسبت به سایر بانک‌ها جذابیت ویژه ای داشته باشد.
عباس‌آبادی نیز با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه و اقدامات بانک در راستای اشاعه این فرهنگ، با توجه به گستردگی خدمات الکترونیک بانک، تخصیص درگاه پرداخت اینترنتی توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران به کارگزاری ستاد بیمه را خواستار شد.
در این نشست که «احمدرضا کریمی» مدیر امور استان‌ها و «وحید مراد نژاد» مدیر شعب استان خراسان جنوبی نیز حضور داشتند، بر انعقاد تفاهم‌نامه پذیرندگی کالاکارت و انتقال حساب حقوق و دستمزد پرسنل مجموعه سازمان گسترش و نوسازی و کارگزاری ستاد بیمه به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تاکید شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام