سرمقاله

بازارها از فرو ریختن می‌ترسند

پیمان مولوی

پایداری از احمدی‌نژاد حمایت نمی‌کند، مگر...
دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با تاکید بر این که تراز ما رهبرمعظم انقلاب است و هرکس در انتخابات آتی جلو بیاید یکسان می‌بینیم؛ گفت: جبهه پایداری در انتخابات 96 از احمدی‌نژاد حمایت نمی‌کند، مگر اینکه تغییر جدی کند.
حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی بعدازظهر دیروز در برنامه شناسنامه این مطلب را در پاسخ به این سوال که اگر احمدی‌نژاد در انتخابات 96 شرکت کند، آیا جبهه پایداری از وی حمایت می‌کند، بیان کرد.وی همچنین در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید احمدی‌نژاد در انتخابات آتی نامزد می‌شود، اظهار کرد: گویا از دهه فجر آغاز به سخنرانی در جاهای مختلف کرده است. ما افراد و خودمان را با تراز رهبر معظم انقلاب می‌سنجیم.دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در پاسخ به این سوال که پس احمدی‌نژاد فعلی مورد تایید شما نیست، گفت: نه نیست، مگر اینکه تغییر جدی در خود ایجاد کند. برخی اشکالات را منتسب به اطرافیان احمدی‌نژاد می‌دانستند، اما من معتقدم ما به اطرافیان او که رای ندادیم ما به احمدی‌نژاد رای دادیم.آقاتهرانی در زمینه حمایتش از احمدی‌نژاد گفت: احمدی‌نژاد را قبل از 84 ندیده بودم. اولین بار او را زمانی دیدم که در رفسنجان سخنرانی می‌کردم. او برای تبیلغ ریاست جمهوری آنجا آمده بود. قبلش هیچ جلسه‌ای با احمدی‌نژاد نداشتم. وقتی شعارهای او را شنیدم، دیدم که بهترین شعارها است. همین که می‌خواستند گفتمان انقلاب را زنده کنند، این گمشده ما بود.وی افزود: وقتی احمدی‌نژاد رای آورد من با حقانی برای تبریک پیشش رفتیم. او از من دعوت کرد که برای دولت درس اخلاق بگویم.
دبیر کل جبهه پایداری درباره ماجرای خانه‌نشینی احمدی‌نژاد نیز گفت: وقتی جریان خانه‌نشینی احمدی‌نژاد پیش آمد من از طرف مجلس، چین بودم. وقتی رسیدم اینجا خانواده‌ام به من گفتند که چه اتفاقی افتاده است. چند روزی بود احمدی‌نژاد سر کار نمی‌رفت. فردایش من رفتم مجلس که آقای حداد گفتند چرا اینجا نشستی؟ مگر نمی‌دانی احمدی‌نژاد چه کار کرده است؟ او هیچکس را راه نمی‌دهد که بدانیم چه شده است. شما برو ببین چه اتفاقی افتاده است. من رفتم ولی چون مجلس از اکثریت می‌افتاد به من اجازه خروج ندادند. خود من هم در پی بهانه‌ای بودم که نروم.
آقاتهرانی افزود: دیدم آقای باهنر آن طرف در است. به او گفتم بیا داخل تا من بروم. من رفتم آنجا ولی گفتند کسی حق ملاقات ندارد. من پرسیدم احمدی‌نژاد کجاست؟ هرکسی پاسخی داد.وی اضافه کرد: من آمدم در خانه و به نگهبان گفتم که می‌خواهم او را ببینم. نگهبان گفت ما اجازه نداریم. به او گفتم به احمدی‌نژاد بگو من اینجا هستم شاید اجازه دهد. ظهر بود که به من گفتند خبرتان می‌کنم. عصر بود که به من زنگ زدند بیایید. دکتری هم آنجا بود که به من گفت حال احمدی‌نژاد خوب نیست و زیاد با او بحث نکنید. من بعدا هم این حرف را زدم ولی گفتند من دروغ می‌گویم. او خوابیده بود روی تخت و یک مقدار حرف زد.آقاتهرانی اضافه کرد: مدتی که حرف زد من بلند شدم که بیایم بیرون. به او گفتم برای این اینجا آمده بودم که بگویم از خانه بیرون بیا چون مردم فکر می‌کنند خدایی نکرده تو با آقا مشکلی دارید و این خیلی بد است. من روی این موضع خیلی حساس بودم که ما رفتارمان باید به گونه‌ای باشد که موید مقام معظم رهبری باشد چون او پدر خانه است. من رفتم اصفهان به دیدن آیت‌الله مظاهری چون من خیلی مدیون او هستم.وی گفت: او حال احمدی‌نژاد را پرسید و من هرچه دیده بودم، بازگو کردم. ایشان به من گفت به دیدن احمدی‌نژاد برو و سلام من را برسان و بگو هر اتفاقی افتاده است برای من مهم نیست، فقط شما به دیدن مقام معظم رهبری برو و دست ایشان را ببوس و بگو من با شما مشکلی ندارم. اگر این کار را انجام دهید من تمام قد پشت شما می‌ایستم.آقاتهرانی در ادامه گفت: بعد از آن به قم آمدم و آیت‌الله مصباح با من حرف زد و بعد از شنیدن ماجرای آیت‌الله مظاهری به من گفت عین این حرف را از طرف من هم به احمدی‌نژاد بگو. من دنبال این بودم که این پیام‌ها را برسانم. ما به دیدن او رفتیم. برخی دوستان خیلی تند حرف زدن که چرا اینگونه رفتار می‌کنید. وقتی این حرف‌ها را زدیم، خداحافظی کردیم که برویم که من یادم آمد می‌خواستم این پیام‌ها را برسانم. دوباره رفتم داخل و پیام‌ها را رساندم و احمدی‌نژاد گفت در این مورد فکر می‌کنم. فردای آن روز من رفتم درس اخلاق را گفتم برای دولت.وی افزود: وقتی بیرون آمدم دیدم که احمدی‌نژاد دارد برای جلسه دولت می‌آید.دبیر جبهه پایداری درباره رفتار احمدی‌نژاد در مناظرات انتخابات سال 88 نیز گفت: من تابه‌حال قضاوتی در این مورد نکردم. ولی این رفتارشان تند بود و من در این مورد به او تذکر دادم. اینکه او قبول می‌کند یا نه برای من مهم نبود چون این به خود فرد باز می‌گردد. من باید به عنوان وظیفه می‌گفتم. آقاتهرانی درباره ماجرای گرین‌کارت گرفتنش نیز با بیان اینکه داشتن گرین کارت با قوانین جمهوری اسلامی مغایرت ندارد، گفت: گرین کارت به این معنا است که هر شش ماه یک‌بار باید به آمریکا بروم. من باید یک موسسه را در نیویورک اداره می‌کردم و برای اینکه این کار قانونی باشد گرین کارت می‌گرفتم.وی به ذکر ماجرای ازدواجش نیز پرداخت و گفت که در سال 57 در حرم امام رضا(ع) از ایشان درخواست می‌کند همسری با 7 ویژگی به وی بدهد و قرار می‌گذارد که تا دو دقیقه بعد هم جواب بگیرد که پیرمردی دست وی را می‌گیرد و به گفت‌وگو می‌پردازند و این گفت‌وگو به ازدواج آقاتهرانی با دختر پیرمرد منجر می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام