سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

فاز اول پست برق 33/132 کیلوولت پردیس و احداث بی 132 کیلو ولت دوم در پست 132/400 کیلوولت شهید هاشمی با حضور جمال عالمی نیسی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان برقرار و وارد مدارشدند.
محمود دشت بزرگ رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت، در این آیین افتتاح گفت: فاز اول پست برق پردیس به ظرفیت 50 مگا ولت آمپر امروز به بهره برداری می رسد و فاز دوم آن نیز به ظرفیت 50 مگاولت آمپر در آینده به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد : سرمایه گذاری صورت گرفته برای فاز اول بالغ بر پنج میلیارد تومان است و در فاز دوم که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود نیز 15 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت خواهد گرفت که تبدیل به یک پست دائم برای این منطقه می شود. دشت بزرگ ادامه داد: پروژه دیگری که به طور همزمان افتتاح می شود احداث بی 132 کیلو ولت دوم در پست 132/400 کیلو ولت شهید هاشمی است که در آن پروژه نیز 5/2 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته و در مجموع در دو پروژه امروز 5/7 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است. وی با اعلام آینکه اغلب تجهیزات که برای ساخت و بهربرداری از این پروژه ها استفاده شده، ساخت داخل هستند،بیان کرد: پیمانکاران، متخصصان و مهندسان داخلی نصب و راه اندازی این پروژه ها را برای شهر اهواز و شهرستان های مجاور برنامه ریزی و عملیاتی کردند. مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده تا سه سال آینده 500 میلیارد تومان برای اهواز و شهرستان های حمیدیه، باوی و کارون سرمایه گذاری در تاسیسات زیربنایی برق، پست های فشار قوی و خطوط انتقال در ولتاژهای مختلف انجام می شود. وی اضافه کرد: 100 پروژه پست و خط در حال حاضر در برق منطقه ای خوزستان فعال است که در نقاط مختلف استان های خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد عملیات اجرایی آنها آغاز شده و یا در حال تکمیل شدن است که فرایند انجام آنها به صورت روزانه در حال پیگیری می باشد. دشت بزرگ افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته تا سه سال آینده بالغ بر 1000 کیلومتر مدار به ظرفیت خطوط و 2500 مگاولت آمپر نیز به ظرفیت پست ها اضافه می شود که در مجموع امیدوار به جذب بالغ بر 1100 میلیارد تومان سرمایه گذاری دردو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد هستیم. وی در خصوص برنامه های بخش نیروگاهی نیز گفت: احداث 16 نیروگاه تجدیدپذیر در حوزه شرکت برق منطقه ای خوزستان در حال برنامه ریزی است که برخی از این نیروگاه ها قرارداد خرید تضمینی آنها انجام و برخی دیگر موافقت نامه های آنها تنظیم شده است. رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خاطرنشان کرد: در مجموع ظرفیت این 16 سایت 430 مگاوات است و 2600 میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در این پروژه ها انجام می شود، همچنین 12 سایت به صورت نیروگاه های تولید پراکنده طرح ریزی شده که ظرفیت این بخش 230 مگاوات با سرمایه گذاری 470 میلیارد تومان است. وی ادامه داد: با میزان قابل قبولی از پایداری تامین برق تابستان امسال را سپری کردیم ، البته هنوز ماه گرم شهریور تمام نشده که امیدواریم به همین ترتیب بدون مشکل خاصی شبکه را پایدار نگه داشته و برق مطمئنی برای مشترکین تامین کنیم. مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان با تشکر از همه
حمایت های صورت گرفته از صنعت برق گفت: هیئت دولت مصوبه ای را با 1500 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای پایداری صنعت برق خوزستان تصویب کرد که برنامه ریزی شده در سال 96 شرکت های برق منطقه ای، توزیع نیروی برق و تولید نیروی برق 500 میلیارد تومان از این اعتبار را جذب کنند که به صورت جدی توسط استاندار، وزارت نیرو و شرکت توانیر با سازمان برنامه و بودجه کشور در حال پیگیری است و در آینده نزدیک نهایی می شود. وی با اشاره به شست و شوی مقره ها نیز گفت: در بخش شست و شوی پست ها در سال 96 تا کنون 54 پست را با توجه به ریزگردها و آلودگی هایی که در محیط داشتیم بدون یک دقیقه خاموشی به مشترکان با انتقال بار و هماهنگی هایی که با شرکت توزیع صورت گرفت شستشو دادیم که برخی از این پست ها به خاطر شرایط خاص جوی بیش از چند بار شست و شو داده شدند. دشت بزرگ اضافه کرد: پروژه های دیگری نیز در بخش RTV کردن پست ها و تعویض زنجیر مقره ها همزمان در شرایط پرباری شبکه در حال انجام شدن است که چنین اقداماتی در هیچ جای کشور با این شرایط سابقه نداشته که حاصل تلاش همه همکاران در شرکت برق منطقه ای و پیمانکاران است. همچنین در این آیین افتتاحیه جمال عالمی نیسی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان نیز اقدامات شرکت برق منطقه ای خوزستان درجهت پایداری شبکه را در تابستان ستود و گفت: مردم یقیناً قدر این تلاش ها و زحمات را می دانند. وی افزود: شرایط خاص آب و هوایی در خوزستان می طلبد پروژه های صنعت برق با سرعت بیشتری انجام شودکه البته در این راه همه مسئولان باید به کمک این صنعت زیر بنایی بیایند. عالمی نیسی تصریح کرد: فعالیت های برق منطقه ای خوزستان در نوع خودش بی نظیر است که این نشان دهنده وجود نیروهای متخصص و کارشناس در مجموعه صنعت برق استان است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام