سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

تبریز - اسد فلاح: همزمان با هفته دولت پروژه مجتمع آبرسانی روستایی سیوان پیام شهرستان مرند در آذربایجان شرقی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
صادقیان مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان مرند در آیین افتتاح این پروژه گفت: در این پروژه حفر چاه در سازنده های سخت آهکی ( کاملا سنگی ) به عمق 220 متر با دستگاه های پیشرفته حفاری ( با آبدهی 20 لیتر درثانیه )، تجهیز و راه اندازی و محوطه سازی چاه مجتمع به محدوده 400 مترمربع، احداث منبع بتنی 300 مترمکعبی روستای پیام، بازسازی منبع روستای سیوان و حصارکشی محوطه این منابع، حفر یک حلقه چاه دستی در مجاورت چاه آب شرب روستای شوردرق با آبدهی 3 لیتر در ثانیه جهت افزایش آب شرب روستای شوردرق، حصارکشی محوطه چاه آب شرب روستای شوردرق به طول 116 متر اجرا گردیده است. وی هم چنین افزود: در این پروژه ها برق رسانی به طول 5/3 کیلومتر، لوله گذاری خط انتقال به طول 11 کیلومتر با لوله 160 میلی متر، نصب شیرآلات بین راهی، لوله گذاری داخل شبکه روستای پیام به طول 11250 متر و عبور دادن لوله زیر خط راه آهن و اتوبان تبریز – مرند، لوله گذاری داخل شبکه روستای سیوان به طول 4980 متر، لوله گذاری داخل شبکه روستای شوردرق به طول 1500 متر و خط انتقال به طول 750 متر اقدام شده است.
مدیر آبفار شهرستان مرند تصریح کرد: اعتبار هزینه شده در این طرح 19860 میلیون ریال می باشد که با افتتاح این پروژه 426 خانوار با جمعیتی بالغ بر 1347 نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند شدند.
هم چنین طی مراسمی با حضور مسئولین ارشد استانی ، شهرستانی و جمعی از اهالی منطقه آب شرب روستاهای سرلوجه و گلدیر شهرستان هریس با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و جمعیتی بالغ بر 1320 نفر نیز از آب آشامیدنی بهره مند شدند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام