سرمقاله

بازارها از فرو ریختن می‌ترسند

پیمان مولوی

کمیته بین‌المللی پارالمپیک فهرست نامزدهای برترین پارالمپین‌های سال ۲۰۱۷ را اعلام کرده که نام سیامند رحمان از ایران هم در میان سه نامزد بخش مردان به چشم می‌خورد.
به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، اسامی این سه ورزشکار به موفقیت‌های آنها در بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو بازمی‌گردد و با حمایت آلیانز برگزار می‌شود.
جایزه برترین‌های سال 2017 به بهترین ورزشکار مرد، بهترین ورزشکار زن، بهترین تیم، بهترین ورزشکار تازه وارد مرد و بهترین ورزشکار تازه وارد زن در تاریخ هفتم سپتامبر، همزمان با برگزاری مجمع عمومی کمیته بین المللی پارالمپیک در ابوظبی به برندگان اهدا می‌شود.
ایهار بوکی (بلاروس)
این شناگر در حالی بازی‌های پارالمپیک ریو را به پایان رساند که 6 مدال طلا و یک برنز در کارنامه خود به جا گذاشت. این ورزشکار 23 ساله در دومین حضور خود در پارالمپیک، موفق شد دو رکورد جهانی در 100 متر پروانه S13 و 100 متر قورباغه SB13 از خود بر جای بگذارد.
مارسل هاگ (سوییس)
این ورزشکار که به «گلوله نقره‌ای» شهرت دارد در چهارمین حضور خود در بازی‌های پارالمپیک موفق شد در مواد 800 متر و ماراتن بر روی سکوی قهرمانی بایستد. حضور او در فینال 800 متر T54 نوزدهمین تلاش او تا این زمان برای کسب مدال طلا به حساب می‌آمد.
این ویلچرران سوئیسی در مواد 1500 متر و 5 هزار متر T54 هم به مدال نقره رسید.
سیامند رحمان (ایران)
او کاری را انجام داده که هیچ انسانی تا پیش از این موفق به انجام آن نشده است: وزنه فوق‌العاده 310 کیلوگرم را روی سینه برد، رکورد جهانی خودش را بهبود بخشید، دومین مدال طلای پیاپی پارالمپیکش را برد و بار دیگر ثابت کرد او قوی‌ترین پارالمپین جهان است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام