سرمقاله

پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای و فرصت های دوسویه

شهاب زمانی

درست در زمانی که فکر می‌کنید دیگر نمی‌توان گنجی را کشف کرد، یک فراری دیتونای بسیار خاص در ژاپن و پس از 4 دهه کشف شده است!
فراری تنها حدود 1200 دستگاه از این خودرو با نام کامل 365 GTB/4 دیتونا را بین سال‌های 1969 تا 1973 ساخته و البته 5 دستگاه از نیز از نوع خودروهای مسابقه‌ای با بدنه آلیاژی سبک‌وزن بوده‌اند. این خودروی کشف شده تنها نسخه جاده‌ای دیتونا با بدنه‌ای آلومینیومی است که توسط اسکاگلیتی ساخته و پرداخته شده و به لوچیانو کونتی دوست صمیمی انزو فراری فروخته شده است.
ساخت این خودرو در ژوئن سال 1969 کامل شد و شماره شاسی آن برابر با 12653 و شماره بدنه آن برابر با 32 بوده است. این خودرو همچنین دارای چراغ‌های جلو ویژه و شیشه‌های برقی است. همچنین شاخصه ویژه آن بدنه‌ آلومینیومی می‌باشد. خودروی مورد بحث در سال 1971 به ژاپن وارد شده و سه بار بین مالکان چرخیده است. آخرین مالک آن فردی به نام ماکوتو تاکای بوده که خودرو را به مدت حدود 40 سال نگه داشته است. کلکسیونرهای بسیار معدودی می‌دانند که این خودرو وجود داشته و تلاش‌های افراد بسیاری برای خرید آن به در بسته خورده است.
فراری دیتونای مذکور چند ماه پیش بررسی شد و مشخص شد شماره‌های شاسی و بدنه آن با نسخه جاده‌ای یاد شده همخوانی دارد و تنها نمونه‌ی جاده‌ای با بدنه آلومینیومی است. این خودرو در نهم سپتامبر حراج خواهد شد و انتظار می‌رود بهایی تا 2 میلیون دلار داشته باشد.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام