سرمقاله

پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای و فرصت های دوسویه

شهاب زمانی

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ با اشاره به اختصاص ۲۷ صدم درصد از مالیات بر ارزش‌افزوده در بودجه سال آتی به حوزه ورزش، گفت: ۸۵ درصد از این اعتبار به وزارت ورزش و جوانان و ۱۵ درصد باقیمانده به آموزش و پرورش می‌رسد.
علی اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با خانه ملت درخصوص تصویب اختصاص 27 صدم درصد از 9درصد مالیات بر ارزش‌افزوده در کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس، گفت: اگرچه این قانون در برنامه ششم نیز آمده و دولت در این برنامه مکلف به اختصاص این اعتبار به آموزش و پرورش و مسائل ورزشی کشور شده است اما تصویب آن در قانون بودجه سالانه اجرای دقیق‌تر آن را تضمین می‌کند.
نماینده مردم ساری در مجلس با بیان اینکه این اعتبار به توسعه ورزش در مدارس، ورزش روستایی و عشایری، تقویت فدراسیون بین‌المللی، ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای، ورزش بانوان و توسعه زیرساخت‌های ورزش معلولان و جانبازان تعلق می‌گیرد، افزود: 85 درصد از این اعتبار به وزارت ورزش و جوانان و 15 درصد باقیمانده به آموزش و پرورش می‌رسد.
وی بیان کرد: به نظر می‌رسد با توجه به عملکرد سال جاری، در سال آینده نیز حدود 1500میلیارد تومان از این محل درآمد کسب شود.
نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس همچنین با اشاره به اینکه این درآمد به دو وزارتخانه آموزش و پرورش و ورزش و جوانان به صورت استانی و ملی می‌رسد، اضافه کرد: نسبت تقسیم این درآمد میان این دو وزراتخانه بر اساس تکالیفی است که قانونگذار مشخص کرده؛ چراکه اغلب موارد ذی‌منفع از این درآمد به وزارت ورزش مربوط می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام