سرمقاله

صبر مردم نیاز به انگیزه دارد

ژوبین صفاری

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقان حرفه‌ای منزل و اماکن شهر تهران خبر داد و گفت: متهمان به بیش از ۴۰ فقره سرقت منزل به ارزش تقریبی ۲۰ میلیارد ریال اعتراف کردند.
سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده اظهار کرد: بیست و هشتم دی ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل برای رسیدگی تخصصی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارجاع شد. وی افزود: شاکی با حضور در پایگاه اظهار کرد که ساعت ۵:۳۰ دقیقه صبح هنگامی که برای  نماز صبح بیدار شدم دیدم اسباب و اثاثیه منزلم جابه‌جا شده که با بررسی بیشتر متوجه شدم برخی از اموال با ارزش از قبیل ۳۰۰ هزار دینار عراقی، ۳۰۰دلار، تعدادی البسه و تعدادی مدارک از جمله چند کارت عابر بانک به سرقت رفته است. علیزاده ادامه داد: کارآگاهان در گام اول تحقیقات خود دریافتند سارقان حدود ساعت ۶ صبح از طریق دستگاه ATM از حساب شاکی مبلغ ۳۰ میلیون تومان به کارت‌های دیگری واریز و جابه‏جا کرده‌اند.
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان کرد: در ادامه تحقیقات کارآگاهان با پایش و تحقیقات میدانی، تصاویری از سارقان به دست آمد و مشخص شد سرقت توسط ۲ تن از مجرمان سابقه‌دار به نام‌های حسن و فیروز صورت گرفته است و اکنون به جرم سرقت و حمل مواد مخدر دستگیر و روانه زندان شده‌اند. علیزاده با بیان اینکه با مشخص شدن هویت سارقان با هماهنگی‌های قضایی هر دو متهم برای انجام تحقیقات از زندان تحویل و به پایگاه هفتم انتقال یافتند، گفت: متهمان در بازجویی‌های صورت گرفته ضمن قبول سرقت از شاکی به چندین فقره سرقت از منازل و اماکن مختلف معترف و اعلام کردند افراد دیگری به نام‌های حمید، مرتضی، کریم، محمد و علی با آنان در سرقت‌ها مشارکت داشته و یا مالخری کرده‌اند. این مقام پلیسی اضافه کرد: حسن که خود را سرکرده این باند معرفی کرد اظهار کرد که از بالکن‌ها یا پنجره‌های مشرف به خیابان و بدون حفاظ بالا رفته و اموال و اشیای با ارزش را سرقت می‌کردیم و برایمان مهم نبود که صاحب خانه در منزل هست یا خیر و پس از سرقت در مخفیگاه خود اموال را تقسیم کرده و هرکس سهم خود را بر می‌داشته است.
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت گفت: با توجه به اعتراف صریح حسن و فیروز، کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت منزل پایگاه هفتم متوجه شدند با یک تیم سرقت منزل و باند گسترده‌ای روبه‌رو هستند که با تلاش‌های شبانه‌روز و اخذ دستور قضائی مخفیگاه حمید و مرتضی را شناسایی و طی یک عملیات ضربتی هر دو متهم را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان ۲۶ کیف مختلف و یک دستگاه تلویزیون کشف کردند. وی با اشاره به اینکه حمید و مرتضی در پایگاه هفتم به مشارکت در چندین فقره سرقت و مالخری معترف شدند، افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان موفق شدند با اجرای چند عملیات جداگانه کریم، محمد و علی را به اتهام مشارکت در سرقت‌های متعدد و مالخری دستگیر که آنها هم به ۲۵ فقره سرقت از منازل و اماکن در سطح تهران اعتراف کردند. به گزارش پایگاه خبری پلیس علیزاده خاطرنشان کرد: اعضای این باند به ۴۰ فقره سرقت منزل و اماکن در مناطق مختلفی از شهر تهران به ارزش ۲۰ میلیارد ریال اعتراف کرده‌اند و تاکنون با تلاش کارآگاهان ۳۰ مورد از محل‌های سرقت شناسایی شده است؛ متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر مال‌باختگان در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم هستند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام