سرمقاله

صبر مردم نیاز به انگیزه دارد

ژوبین صفاری

یکی از پرافتخارترین فرنگی‌کاران ایران و جهان معتقد است برای کسب کرسی در اتحادیه جهانی کشتی نیاز به حمایت همه جانبه متولیان ورزش دارد.
به گزارش مهر، چندی پیش حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی جهان به عنوان نماینده رسمی فدراسیون کشتی ایران برای حضور در انتخابات هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی معرفی شد. انتخاباتی که قرار است شهریورماه سال جاری در‫صورت کاهش موج شیوع ویروس کرونا، در حاشیه رقابت‌های کشتی قهرمانی جوانان جهان در صربستان برگزار شود.
در همین راستا حمید سوریان که عزم خود را برای کسب این کرسی جهانی برای ایران جزم کرده اظهار کرد: راهیابی به جمع اعضای هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی به هیچ عنوان کار ساده ای نیست و عوامل زیادی را برای موفقیت می‌طلبد. انتخابات مذکور، میدان رقابت بین ۱۴ کاندیدا برای کسب ۶ کرسی هیات رئیسه است که همین موضوع کار را برای تمامی رقبا، بسیار سخت خواهد کرد. اما باید امیدوار بود که می‫توان با حمایت همه‌جانبه جامعه کشتی و ورزش ایران، چنین جایگاهی به کشورمان برسد.
وی با تاکید بر اینکه کسب کرسی در اتحادیه جهانی برای کشتی ایران بسیار مفید خواهد بود، گفت: در این مدت نشست‌های مختلفی با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک داشتیم که آنها هم وعده دادند در حد توان به من و در‫نهایت کشتی ایران کمک کنند.
تجربه نشان داده انتخابات هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی همواره با لابی‌های پشت پرده کشورهای صاحب نام همراه است و هیچگاه نمی‫توان بدون سرمایه‫گذاری‌های مختلف مالی و مراودات دیپلماتیک به جمع هیئت رئیسه راه یافت. هر چند حمید سوریان با داشتن یک مدال طلای المپیک و ۶ مدال طلای جهان در ویترین افتخاراتش، بخشی از مسیر موفقیت در انتخابات پیش رو را طی کرده اما حالا نوبت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون کشتی است که نقشه و برنامه ویژه ای را برای موفقیت این قهرمان ملی، تدوین و اجرایی کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام