سرمقاله

بازارها از فرو ریختن می‌ترسند

پیمان مولوی

تلویزیون ماه رمضان امسال با انتخاب چهار سریال، ترکیب متفاوتی از بازیگران باسابقه و تازه کار را گرد هم آورده است.
سریال‌های «رعد و برق» با موضوع سیل نوروزی، «یاور» در ژانر معمایی و با تم جوانمردی، «احضار» با موضوعی ماورایی و «بچه مهندس ۴» در ژانر درام و با محوریت شخصیتی به نام جواد جوادی، رمضان ۱۴۰۰ به روی آنتن شبکه‌های تلویزیونی می‌روند.
ایسنا در این گزارش به بازیگرانی می پردازد که با ایفای نقش های کلیدی در این سریال ها، قرار است ۳۰ شب مهمان مردم در قاب جادو باشند.
آرش مجیدی و «سربازی» که ندرخشید
سریال «احضار» آن طور که از تیزر و تبلیغاتش برآمده سریالی معمایی با ژانر وحشت است. آرش مجیدی از بازیگران اصلی این سریال، پیش از این در سریال ماورایی «آخرین گناه»، ساخته ساعد سهیلی که در ماه رمضان سال ۸۵ پخش شد بازی داشته است. این سریال با موضوع چشم برزخی‌ها به روی آنتن شبکه دو رفت. او همچنین در سریال «سرباز» به کارگردانی هادی مقدم دوست، نقش اصلی و پزشک وظیفه‌ای به‌نام یحیی در ماه رمضان سال گذشته ایفا کرد که از شبکه سه سیما پخش شد.
رضا توکلی، پای ثابت سریال‌های ماورایی
رضا توکلی بازیگری است که در چندین سریال مناسبتی ماه رمضان حضور داشته است؛ پس از بازی در «او یک فرشته بود»، «پنجمین خورشید»، «پنج کیلومتر تا بهشت» و حالا در «احضار»، به نظر می‌آید که توکلی را باید پای ثابت سریال‌های ماورایی علیرضا افخمی دانست که البته چند سالی هم خبری از ساخت آنها نبود. این بازیگر همچنین در سریال کمدی «زیرزمین» که آن را هم علیرضا افخمی برای رمضان سال ۸۵ ساخته بود، حضور داشت. افخمی پس از ساخت سریال ماورایی «او یک فرشته بود» در سال ۸۴، ماه رمضان سال بعد، یعنی سال ۸۵ یک سریال کمدی با نام «زیرزمین» را برای شبکه سه ساخت و در سال‌های بعد این کارگردان با ساخت «پنجمین خورشید» و «پنج کیلومتر تا بهشت» دوباره به ژانر ماورایی بازگشت که البته از شدت وحشت آنها کم شده بود.
ثریا قاسمی و همکاری با دومین «بچه مهندس»
ثریا قاسمی که در رمضان امسال با بچه مهندس در تلویزیون حاضر می شود، در فصل سوم این سریال که ماه رمضان سال گذشته پخش شد نیز حضور داشت. «بچه مهندس» نخستین بار در ماه رمضان سال ۹۷ پخش شد؛ فصل دوم این سریال نیز در همان سال به روی آنتن رفت و فصل سومش ماه رمضان سال گذشته پخش شد.
فرهاد قائمیان؛ از گاندو تا بچه مهندس
از فرهاد قائمیان سریال رمضانی «سر دلبران» را به خاطر داریم که توسط محمدحسین لطیفی ساخته شده بود. او سالها قبل در سریالی دیگر از این کارگردان به نام «نردبام آسمان» هم بازی کرده بود که آن هم در رمضان پخش شد و سریالی تاریخی بود.
قائمیان که در سال ۹۷ بیشتر در مجموعه های امنیتی پلیسی مانند گاندو و گشت پلیس ظاهر شده بود، سال بعد از آن (۹۸) و با «بچه مهندس» از این فضا بیرون آمد و مانند ثریا قاسمی امسال برای دومین بار است که در فصلی از «بچه مهندس» بازی می کند.
ثبت سریال رمضانی دیگر در کارنامه داریوش ارجمند
داریوش ارجمند که پیش از این تجربه بازی در سریال‌های مناسبتی مانند «راز پنهان» (رمضان ۱۳۹۱)، «پریدخت»، «یک تیکه زمین» و «مرضیه» (مناسبت محرم) را داشته است، امسال به عنوان نقش اصلی سریال سعید سلطانی که در سه گانه «ستایش» با او همکاری داشت، نقش آفرینی می‌کند.
بازگشت فقیهه سلطانی با «یاور»
فقیهه سلطانی از دیگر بازیگران سریال «یاور» است. او چند سالی می‌شود که از تلویزیون دور بوده و اکنون با یک سریال مناسبتی به قاب جادویی بازگشته است. آخرین ایفای نقش سلطانی در تلویزیون به سریال «مهمانان ویژه» جواد رضویان در سال ۹۱ برمی گردد. او پیشتر در چند مجموعه تاریخی از محمدرضا ورزی بازی کرده بود.
روزهای پرکار شهرام قائدی
هنوز روزهای زیادی از سال جدید نگذشته، با این حال «رعد و برق» سومین سریالی است که از شهرام قائدی در تلویزیون پخش می شود.
قائدی در نوروز ۱۴۰۰ با دو سریال کاملا متفاوت «گاندو۲» و «نوروز رنگی» در قاب جادو ظاهر شد و اکنون در سریال رمضانی «رعدو برق» ایفای نقش می‌کند. از او مجموعه مافیا به کارگردانی سعید ابوطالب هم در شبکه نمایش خانگی در حال پخش است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام