سرمقاله

خطای شناختی مشکلات ‪/‬ ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • فینال بزرگ با دو سبک متفاوت/ با تلویزیون اینترنتی آرپا، هیجان را قاب کنید
 • طوفان یامال، باد دماغ امباپه را خواباند!/ تا فینال با تلویزیون اینترنتی آرپا
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 1737  |  صفحه ۳ | جامعه  |  تاریخ: 29 آذر 1401
  ۱۹ ایستگاه کیفیت هوای تهران در شرایط آلوده
  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هم‌اکنون هوای تهران ۱۴۹ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و ۱۹ ایستگاه در شرایط آلوده قرار دارند. به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ۲۸ آذرماه، کیفیت هوا در ایستگاه‌های شریف (منطقه ۲)، تربیت مدرس (منطقه ۶)، ستاد بحران (‌منطقه ۷)، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۱، شهرداری مرکز منطقه ۱۲، پیروزی (منطقه ۱۳)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، پارک قائم (منطقه ۱۸)، شهرداری منطقه ۱۹ و شهرداری منطقه ۲۱ در وضعیت ناسالم برای همه قرار دارد.کیفیت هوا در اقدسیه (منطقه ۱)، شهرداری منطقه ۲، پونک، شهرداری منطقه ۴، میدان امام خمینی (منطقه ۱۲)، مسعودیه (‌منطقه ۱۵)، شهر ری (منطقه ۲۰)، شهرداری منطقه ۲۲ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.
  کیفیت هوای در ایستگاه دانشگاه تهران (منطقه ۶) قابل قبول است.شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۷۸ آلوده‌ترین ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران بوده است.
  در ایستگاه‌های گلبرگ (منطقه ۸)، میدان فتح (منطقه ۹)، اتوبان محلاتی (منطقه ۱۴)، شهرداری منطقه ۱۶، شادآباد (منطقه ۱۸)،  ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون که آلاینده شاخص این روزهاست، به عنوان آلاینده شاخص هوای پایتخت ثبت نشده است.سازمان هواشناسی در این شرایط جوی نسبت به اجتناب از حضور در فضای باز برای تمامی گروه‌ها را توصیه می‌کند.
  لازم به ذکر است از کیفیت هوای ۱۴ ایستگاه متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست اطلاعاتی از ۱۰ ایستگاه آن در جدول شاخص کیفیت هوا برای شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون ثبت نشده است.گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول(سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه‌ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.