سرمقاله

بترسید از «ترس از آینده»

محمدعلی وکیلی

همزمان با آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو، به صورت ویدئو کنفرانسی تصفیه خانه سد سرنی شهرستان‌ میناب به بهره برداری رسید. 
به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ،«تصفیه خانه سرنی»، یکی از پروژه‌های مهم ملی و آخرین بخش از «طرح سد سرنی و سامانه انتقال و تصفیه خانه» است این طرح با هدف تامین و ارتقای کمی و کیفی آب شرب منطقه احداث شده و با اتمام عملیات اجرایی آن، هم‌اکنون آب تصفیه‌شده جهت مصارف مردم منطقه آماده تحویل شده است که در هفته چهارم پویش #هر هفته الف_ب_ ایران به بهره‌برداری رسید.
رییس جمهوری در شصت و پنجمین پویش هر هفته الف- ب- ایران دستور افتتاح سد سرنی میناب واقع در شرق هرمزگان را روز(پنج شنبه ۹ اردیبهشت ) صادر کرد.
مدیرعامل شرکت توسعه  منابع آب و نیروی ایران در مراسم بهره‌برداری ازاین طرح گفت:«تصفیه‌خانه سرنی»، یکی از پروژه‌های مهم ملی و آخرین بخش از «طرح سد سرنی و سامانه انتقال و تصفیه‌خانه» بوده است.
سیدحسن رضوی افزود: این طرح با هدف تامین و ارتقای کمی و کیفی آب شرب منطقه احداث شده و با اتمام عملیات اجرایی آن، هم‌اکنون آب تصفیه‌شده جهت مصارف مردم منطقه آماده تحویل شده است.
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اظهار داشت با افتتاح این طرح هرمزگان از معدود استان‌های کشور خواهد بود که از سه منبع آب زیرزمینی دریا و آبهای سطحی برای تامین آب آن استفاده می شود.
این تصفیه خانه برای مصرف شرب جمعیت افزون بر ۸۶۴هزار نفر پیش بینی شده و شهرستان میناب با بیش از ۳۰۰هزار نفر جمعیت دومین شهربعد از بندرعباس در شرق استان هرمزگان شده است.
همچنین جمشید عیدانی  در حاشیه افتتاح تصفیه‌خانه جدید میناب که با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو برگزار شد، اظهار داشت: تصفیه‌خانه جدید میناب، با هدف تامین آب شرب میناب و بخشی از بندرعباس احداث شد.وی ضمن تاکید بر لزوم سازگاری با کم آبی، عنوان کرد: تامین آب شرب از طریق منابع آب سطحی یکی از راهکارهای در نظر گرفته شده برای ایجاد تعادل در بیلان دشت‌هاست.
گفتنی است  امروز چهار طرح بزرگ صنعت آب با سرمایه‌گذاری ۲۶ هزار میلیارد ریال با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری به بهره برداری رسید که از این چهار طرح، دو طرح به استان هرمزگان، یک طرح به استان مازندران و یک طرح نیز به استان خوزستان اختصاص دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام