سرمقاله

بازارها از فرو ریختن می‌ترسند

پیمان مولوی

دانشمندان سنگاپوری با استفاده از ضایعات ماهی و قورباغه روشی برای رشد مجدد استخوان ابداع کرده‌اند.
به گزارش ایسنا و به نقل از نیواطلس، مردم کشور سنگاپور مقادیر زیادی ماهی و قورباغه مصرف می‌کنند و اکنون دانشمندان این کشور به فکر استفاده از ضایعات این دو ماده غذایی افتاده‌اند.
به طور معمول وقتی شخصی بخشی از استخوان‌های خود را از دست می‌دهد پزشکان جای خالی آن را با استخوان‌هایی از قسمت‌های دیگر بدن پر می‌کنند. این روش نه تنها تهاجمی است بلکه باعث ضعیف شدن بخشی از بدن که استخوان از آن برداشته شده است نیز می‌شود. این بخش‌ها معمولا لگن، دنده‌ها و پاها هستند.
یک روش جایگزین که امروزه مورد بررسی است استفاده از مواد ساخت دست انسان به جای استخوان واقعی است. این ماده‌ که ساختاری سه بعدی و متخلخل دارد باعث رشد سلول‌های استخوانی و پر شدن نقطه‌ی آسیب دیده می‌شود و خود در گذر زمان از بین می‌رود و استخوانی جدید جایگزین آن می‌شود.
گروهی در دانشگاه فناوری Nanyang سنگاپور با استفاده از فلس‌های ماهی سرماری و پوست گاوغوک آمریکایی(نوعی قورباغه) ماده‌ی جدیدی تولید کرده‌اند. همه‌ی این حیوانات درون مزارع پرورش داده می‌شدند و گوشت آن‌ها مورد مصرف قرار گرفته بود.
در این فرایند محققان ناخالصی‌های پوست قورباغه را از بین بردند و آن را به یک خمیر غلیظ تبدیل کرده و با آب ترکیب کردند. سپس کلاژن را از آن استخراج کردند. همچنین برای استخراج یک ترکیب کلسیم فسفات به نام هیدروکسی آپاتیت از فلس‌های ماهی از روشی به نام تکلیس استفاده کردند. در این روش به مواد حرارت داده می‌شود تا خالص شوند و رطوبت آن‌ها از بین برود. پس از خشک و پودری کردن ماده‌ی هیدروکسی آپاتیت آن را به کلاژن اضافه کردند.
ترکیب به دست آمده درون قالب ریخته شد تا شکلی سه بعدی و متخلخل به خود بگیرد. زمانی که سلول‌های استخوان ساز روی این ماده قرار گرفتند به سرعت شروع به استخوان‌سازی و تولید مثل کردند و تنها در یک هفته به طور یکنواخت بر روی این سازه سه‌بعدی پخش شدند.
نکته‌ حائز اهمیت این بود که این ماده هیچ پاسخ التهابی ناشی از حمله‌ سیستم ایمنی ایجاد نکرد. اکنون محققان در حال برنامه‌ریزی برای انجام آزمایشات حیوانی هستند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام