سرمقاله

بازارها از فرو ریختن می‌ترسند

پیمان مولوی

استاندارقزوین گفت: با تخریب دولت و زیر سوال بردن خدمات ارائه شده نباید موجب ناامیدی مردم شویم و با این کار در زمین دشمن بازی کنیم. هدایت الله جمالی‌پور در آئین افتتاح پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی استان قزوین که پیش از ظهر سه‌شنبه در سالن اجتماعات باقرالعلوم ساختمان مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: هدف ما خدمت به مردم، هم‌افزایی و همراهی با یکدیگر است و هرکس که میدان خدمت را به دست می‌گیرد باید تلاش کند تا خدمت‌گزار باشد و با ایجاد تفرقه و دعوا سبب ضایع شدن نعمات الهی نشود.
استاندار قزوین اذعان کرد: اگر ما قدردان نعمات الهی باشیم بی‌شک شاهد یاری و نصرت خداوند نیز و البته شاهد عزت هر چه بیشتر کشور خواهیم بود اما اگر شکرگزار نعمت‌های خداوند نباشیم و از فرصت‌ها عبور کنیم دشمن را خوشحال و مردم را مایوس خواهیم کرد. وی افزود: دولت به اندازه توان و وسعت خود توانسته اقدامات موثری برای نظام انجام دهد چنان که با وجود تحریم‌های سخت و ناجوانمردانه و البته شرایط سخت معیشت مردم ما توانستیم گام‌های بزرگی در عرصه‌های مختلف از جمله سلامت و درمان برداریم. این مسئول ابراز کرد: مطرح کردن کارهای انجام شده سبب افزایش امید مردم نسبت به آینده می‌شود و ما با امید آفرینی می‌توانیم گام‌های موثری در جامعه برداریم. وی در پایان بیان کرد: ما باید همراه و همگام با رئیس جمهور آینده برای خدمت به مردم گام برداریم و با تخریب دولت و زیر سوال بردن خدمات ارائه شده موجب ناامیدی مردم شویم و بااین کار در زمین دشمن بازی کنیم.
فاطمه محمدبیگی در ادامه این نشست با اشاره به نیازهای استان قزوین در حوزه اورژانس اظهار کرد: استان قزوین با داراب ودن ویژگی‌های خاص و قرار گرفتن به عنوان شاهراه کشور با ۳۳ میلیون تردد شاهد حوادث ترافیکی است از سوی دیگر این استان در هر دهه تجربه زلزله را داشته و سالانه نیز شاهد حوادث حریق هستیم با این وجود به لحاظ دریافت امکانات، تجهیزات و اعتبارات با مشکلاتی مواجه هستیم که لازم است در خصوص استانی که در قطب مسائل بحرانی قرار دارد تعابیری اندیشه شود. نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: تقویت پدافند غیرعامل، پررنگ شدن پوشش بیمه‌ای کارکنان اورژانس، افزایش اعتبار حوزه اورژانس، تکمیل جایگاه خالی پست کلیدی مدیریتی اورژانس، افزایش نیرو، اعتبار ویژه برای پایگاه‌های اورژانس، افزایش آمبولانس و جایگزینی آمبولانس نو به جای آمبولانس فرسوده از دیگر مسائلی است که نیازمند تدبیر و پیگیری است. وی با اشاره به نیاز ۳۰ آمبولانس برای پایگاه‌های جدید اورژانسی عنوان کرد: کمیته‌ای برای پرونده و سلامت الکترونیک، سامانه و داشبورد آنلاین حدود یک ماه گذشته فعال و مصوب شده‌است و در کمیته بودجه قرار گرفته‌است. محمدبیگی در پایان گفت: امیدواریم با استفاده از پرونده الکترنیکی و روش‌های متعددی کنترل بیماری از راه دور بتوانیم عدالت سلامت و بهداشت را در سراسر استان تجربه کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام