سرمقاله

نتانیاهو عبوس و سیاه پوش با قبول شکست ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • عضو هئیت مدیره بانک ملی: زیرساخت‌های استفاده از برات الکترونیک باید در شبکه بانکی فراهم شود
 • پخش زنده لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از لنز ایرانسل
 • تیم ملی هاکی ایران با حمایت همراه اول قهرمان آسیا شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17876  |  صفحه ۶ | حوادث  |  تاریخ: 09 آبان 1402
  برگزاری تمرین طرح اضطراری در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان
  مدیر کل فرودگاه‌های استان اصفهان از برگزاری موفق تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه بر اساس سناریوی تدوین شده خبر داد. تمرین کامل طرح اضطراری روز دوشنبه، ۸ خردادماه در ساعت ۸:۴۵ صبح و با به صدا در آمدن آژیر وضعیت قرمز اضطراری از طرف برج مراقبت پرواز در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان برگزار شد.
  ابوذر ضیایی، مدیر کل فرودگاه‌های استان با اشاره به انجام دو سالانه این تمرین در کلیه فرودگاه‌های کشور، هدف از برگزاری آن را ارزیابی و افزایش توان عملیاتی سازمان‌ها در زمان بروز سوانح هوایی، نحوه مدیریت بحران در شرایط اضطراری، آشنایی سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط با مناطق عملیات پروازی و نحوه دسترسی به این مناطق و شناسایی نقاط قوت و ضعف انجام عملیات در هنگام بروز سوانح و حوادث احتمالی عنوان کرد.
  وی در ادامه به تشریح روند اجرای این تمرین پرداخت و افزود: براساس سناریوی طراحی شده، هواپیمای فرضی مسافربری MD-۸۲ با ۴۸ نفر سرنشین پس از اعلام وضعیت اضطراری در فرودگاه اصفهان به زمین نشسته و به دلیل نقص‌فنی از تاکسی وی مورد استفاده خارج و به خودروی حامل سوخت برخورد کرده و دچار انفجار و حریق می‌شود، که پس از آن واحدها و سازمان‌های داخل و خارج از فرودگاه هر یک در چهارچوب وظایف از پیش تعیین شده خود عملیات اطفاء حریق و امداد نجات را انجام می‌دهند.
  ضیایی در رابطه با ظرفیت‌ها و تجهیزات استفاده شده در این تمرین، گفت: این تمرین امروز با حضور ۱۵۰ نیروی امداد و نجات و همچنین ۴۵ خودرو از حوزه‌های ایمنی و امنیتی فرودگاه و سازمان‌های عملیاتی و امدادی استان در مدت زمان ۹۰ دقیقه برگزار شد.
  گفتنی است این تمرین با حضور مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت‌ فرودگاه‌ها، مدیر ایمنی و مدیرکل آتش‌نشانی و هدایت زمینی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، مدیرکل بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرکل مدیریت بحران استانداری، نماینده پدافند غیرعامل استان، فرماندهان و مسئولان پایگاه هوایی شهید بابایی، فرماندهان یگان حفاظت هواپیمایی و پلیس فرودگاه، مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، جمعیت هلال احمر استان، پزشکی قانونی، آرامستان شهر اصفهان و... برگزار شد، که تمامی مراحل این تمرین توسط ارزیابان شرکت فرودگاه‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری با استفاده از چک لیست‌های بین‌المللی بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفت.