سرمقاله

صبر مردم نیاز به انگیزه دارد

ژوبین صفاری

در ادامه تغییرات ضرغامی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاون گردشگری نیز تغییر کرد و احکام دیگری برای سایر مسوولیت‌ها صادر شد.
به گزارش ایسنا، پس از معارفه علی دارابی به عنوان قائم‌مقام و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در روز یکشنبه ۲۸ شهریورماه، علی‌اصغر شالبافیان به عنوان معاون گردشگری معرفی و ولی‌الله تیموری از این سمت تودیع شد. تیموری که از کارشناسان گردشگری نیز بوده از سال ۱۳۹۷ مسوولیت معاونت گردشگری را به عهده داشت.
شالبافیان نیز از بدنه صنعت گردشگری شناخته می‌شود. او از سال ۱۳۸۷ عضو هیئت علمی دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان بوده که با حکم عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان معاون گردشگری منصوب شد.
در سوابق و کارنامه حرفه‌ای شالبافیان آمده که او معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی، عضو هیات مدیره و نایب رییس هیات مدیره شرکتی متعلق به آستان قدس رضوی، عضو هیات مدیره مجتمع‌های فرهنگی رفاهی ولایت (مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور)، عضو هیات مدیره انجمن علمی گردشگری ایران وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مشاور سرمایه‌گذاری صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی بوده است.
شالبافیان همچنین مشاور معاون گردشگری، پژوهشگر مرکز پژوهش‌های مجلس، مشاور رییس کمیسیون فرهنگی و اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، دبیر همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت هتلداری، کارشناس طرح برون‌سپاری فعالیت‌های بانک صنعت و معدن و مسئول آموزش و تحقیقات کمیته گردشگری سلامت کشور بوده است.
او در تدوین شرح وظایف وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تدوین قانون حمایت از احیا و مرمت بافت‌های فرهنگی تاریخی و توانمندسازی ساکنین و مالکین آن‌ها، قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی، مدیریت طرح تنقیح قوانین و مقررات گردشگری، مشاور آئین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری مصوب ۱۳۹۴، طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارت، تدوین سند راهبردی توسعه صنعت گردشگری، تدوین ۲ بند از قانون برنامه ششم توسعه در حوزه گردشگری، تدوین ۲ بند از قانون برنامه ششم توسعه در حوزه گردشگری، پیشنهاد اصلاح ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم، و تدوین گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در حوزه‌های عملکرد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقش داشته است.
در ادامه تغییراتی که یکشنبه ۲۸ شهریورماه در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آغاز شد، ضرغامی، طاهره قیومی را به عنوان مشاور و مسئول پیگیری‌های ویژه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منصوب کرد. او پیش‌تر ریاست مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر ریاست‌جمهوری حسن روحانی را به عهده داشت.
احمد خورشیدسوار نیز با حکم ضرغامی، مشاور وزیر در امور فناوری‌های نوین برای گسترش ظرفیت‌های استارت‌آپی شد. خورشیدسوار سابقه فعالیت در صدا و سیما را داشته و مسوول فضای مجازی این سازمان در مرکز استان فارس بوده است.
ضرغامی همچنین با تغییر محمدحسن طالبیان از معاونت میراث فرهنگی، او را به عنوان مشاور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منصوب کرد.
او هفته گذشته نیز مدیرکل روابط عمومی این وزارتخانه را تغییر داد و حسن میثمی را در این سمت منصوب کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام