سرمقاله

ایران و آمریکا، نزدیک به توافق

جلال خوش‌چهره

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: طی نیمه نخست سال جاری صدور مجوز واحدهای صنعتی در استان بوشهر ۴۹ درصد افزایش یافته است. سید حسین حسینی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای توسعه صنعتی استان بوشهر اقدامات خوبی صورت گرفته است و طرح‌های مهمی در دست اجرا است که نقش مهمی در تقویت تولید و اشتغال دارد. وی با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر افزود: در این سفر هفت مصوبه در بخش صنعت، معدن و تجارت محقق شد که اعتبارات خوبی در این حوزه هزینه می‌شود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: یکی از طرح‌های مهم استان منطقه ویژه شمال استان بوشهر است که ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای زیرساخت‌های داخلی آن اختصاص یافته است.
وی از تامین منابع مالی جایگزینی شناورهای ساخت خارج با شناورهای ساخت شده در کشور خبر داد و بیان کرد: تامین اعتبار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی برای یک واحد مهم صنعتی از دیگر مصوبات بوده است.
حسینی با اشاره به تکلیف انتقال بخشی از حساب‌های صنایع، شرکت‌های دولتی به حساب‌های بانکی در استان‌های محل استقرار افزود: از دیگر مصوبات می‌توان به تامین منابع سرمایه در گردش و ثابت برای سایر واحدهای تولیدی و طرح‌های تولیدی اشاره کرد. وی ادامه داد: یکی دیگر از مصوبه‌های دولت سرمایه گذاری مستقیم یا به صورت مشارکتی با بخش خصوصی در زمینه تولید لاستیک، صنایع میان دست و پایین دست پتروشیمی و صنایع آهک در شهرستان‌های دارای نرخ بیکاری بالا در استان است. رئیس صمت بوشهر گفت: تامین مالی و پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت و در گردش برای ۹ طرح اولویت دار در استان از طریق بانک صنعت و معدن، ملی، تجارت و ملت از دیگر طرح‌های مصوب بوده است.
وی با تشریح وضعیت صدور مجوزهای صنعتی در استان بوشهر اضافه کرد: طی نیمه نخست امسال سال جاری ۱۶۷ فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه گذاری ۴۹ هزار میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال چهار هزار و ۴۵۸ نفر صادر شده است.
حسینی از افزایش ۴۹ درصدی تعداد جواز تاسیس صنعتی در استان خبر داد و بیان کرد: در این مدت مجوزهای صنعتی از نظر پیش بینی سرمایه گذاری ۴۳۶ درصد و از نظر پیش بینی اشتغال ۲۷ درصد رشد داشته‌اند. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اظهار داشت: تاکنون ۶۱۴ فقره جواز تاسیس طرح صنعتی با پیش بینی سرمایه گذاری ۳۴۶ هزار و ۹۵۳ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۲۲ هزار و ۶۳۷ نفر صادر شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام