سرمقاله

ایران و آمریکا، نزدیک به توافق

جلال خوش‌چهره

به تازگی مشکل عجیب و غیرعادی‌ای در کارخانه تازه تاسیس مک جیپ گزارش شده است. مشکل این کارخانه به بوی بدی مربوط می‌شود که اطرافیان اعلام کرده‌اند و اندکی پس از انتشار گزارش‌ها نیز دپارتمان محیط‌زیست و انرژی EGLE میشیگان این خودروساز به نقض قوانین کیفیت هوا متهم کرده است. به‌طور خلاصه باید گفت بوی بدی به مشام می‌رسد و همسایه‌های جیپ هم عصبانی هستند. مقامات رسمی به استلانتیس تا روز دوشنبه فرصت داده بودند تا به این اتهامات پاسخ دهند.
البته که پیدا کردن علت و منشا این بو به زمان و تخصص احتیاج دارد و به همین خاطر استلانتیس از یک شرکت مهندسی برای بررسی منشا این بو درخواست کمک کرده و ظاهراً منشا آن نیز از کارگاه رنگ‌آمیزی بوده است.
این خودروساز نامه‌ای چهارصفحه‌ای به مقامات میشیگان فرستاده و به جزئیات برخی از اقدامات خود تاکنون اشاره کرده است. کار بررسی‌ها تا نهم ژانویه ۲۰۲۲ کامل خواهد شد و نتیجه آن‌ها به اطلاع مقامات خواهد رسید. استلانتیس تا آن زمان به بررسی‌های خود ادامه خواهد داد. همچنین یک خط اضطراری در اختیار شهروندان اطراف کارخانه قرار گرفته تا مشکلات احتمالی را گزارش کنند.
گرند چروکی سه ردیفه مراحل توسعه مختلفی را گذرانده تا به خط تولید رسیده هرچند برخی افراد می‌گویند این خودرو دیر به بازی رسیده است. البته دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است و گرند چروکی L همانند نسخه دو ردیفه استاندارد لوکس‌تر خواهد شد.
اگر گرند چروکی جدید به حد کافی لوکس نیست می‌توان واگونییر و گرند واگونییر جدید را سفارش داد که رقیب مستقیم کادیلاک اسکالید هستند. البته بالاتر از همه این‌ها حل مشکل بوی بدی است که از کارخانه به مشام می‌رسد…
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام