سرمقاله

علی دایی، فردوسی‌پور و اینک وریا غفوری

آرین احمدی

عضو شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی تعیین فرمانده جدید نیروهای مشترک ائتلاف متجاوز عربی از سوی پادشاه عربستان را اثبات شکست ریاض در جنگ یمن خواند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن و از رهبران جنبش انصارالله این کشور در سخنانی به تعیین فرمانده جدید نیروهای مشترک ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی واکنش نشان داد.
وی در توییتی در این باره نوشت: تعیین فرمانده جدید نیروهای مشترک ائتلاف متجاوز عربی از سوی ملک سلمان به عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی تنها بیانگر اثبات شکست آنها است.
الحوثی تاکید کرد: تغییر سیاست مفید است، اما تغییر رهبران تنها به معنای اثبات شکست است.
این اظهارات پس از آن مطرح شد که ملک سلمان در حکمی مطلق بن سالم بن مطلق الازیمع، را به عنوان فرمانده جدید نیروهای مشترک ائتلاف متجاوز عربی تعیین کرد.
پادشاه عربستان همچنین در احکام دیگری توفیق بن فوزان بن محمد الربیعه، وزیر بهداشت را برکنار و فهد بن عبد الرحمن بن داحس الجلاجل را جایگزین وی کرد.
ملک سلمان توفیق بن فوزان بن محمد الربیعه را به عنوان وزیر حج و عمره منصوب و عبد العزیز بن عبد الرحمن بن عبدالعزیز العریفی، معاون وزیر حمل و نقل و خدمات لجستیک را از سمتش برکنار و او را در سمت مشاور دبیرخانه عمومی شورای وزیران منصوب کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام