سرمقاله

سقوط ماریوپل و پیامدهای جهانی آن

سیف الرضا شهابی

در حالیکه پیشتر منابع امنیتی عراقی از تسلط عناصر داعش بر یک روستا در شمال این کشور خبر داده بودند. نیروهای امنیتی عراق و پیشمرگ این روستا را پس گرفتند. در همین حال نیروهای امنیتی عراق نیز از حمله هوایی به مخفیگاه عناصر این گروه در منطقه‌ای در غرب عراق خبر دادند.
به گزارش ایسنا، اسکای نیوز عربی به نقل از منابع امنیتی عراق اعلام کرد، نیروهای امنیتی و نیروهای پیش‌مرگ کرد توانستند روستایی در شمال عراق را از تروریست‌های داعش پس بگیرند.
منابع گفتند، نیروهای نخبه در وزارت کشور و نیروهای پیشمرگ توانستند در ساعات اولیه صبح امروز، به رغم اینکه داعشی‌ها خانه‌ها را بمب گذاری کرده بودند، بر روستای لهیبان مسلط شوند.
پیش‌تر این شبکه گزارش بود، عناصر داعش پس از دو روز حمله تسلط کامل روستای لهیبان در شمال عراق را به دست گرفتند.
طبق گفته این منابع، در پی تشدید حملات داعش در دو روز گذشتە، یکشنبە ساکنین روستا ناچار بە تخلیە آن و ترک محل سکونت خود شدند.
این منابع همچنین اعلام کردند کە پس از تخلیە روستا عناصر داعش بە صورت کامل آن را تصرف کردە و اقدام بە سوزاندن برخی خانه‌های روستای لهیبان کردە‌اند.
روستای لهیبان واقع در دامنە کوه قرە چوغ و بخش سرگران شهر دوبز از توابع استان کرکوک است کە از مناطق مورد مناقشە میان اربیل و بغداد محسوب می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام