سرمقاله

علی دایی، فردوسی‌پور و اینک وریا غفوری

آرین احمدی

از اردوی تیم ملی خبر می رسد که تست کرونای احمد نوراللهی مثبت شده و ممکن است او در دیدار برابر امارات غایب باشد.
به گزارش ورزش سه، در فاصله چند روز تا برگزاری دیدار حساس ایران و عراق، اخبار خوبی از اردوی ملی پوشان به گوش نمی‌رسد. اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران برای برگزاری دو بازی از مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر اعلام شد و این بازیکنان با حضور در کمپ تیم‌های ملی، تست‌های کرونای خود را به عمل آوردند تا در صورت منفی بودن این آزمایشات، در تمرینات حضور پیدا کنند.
در اسامی که از سوی دراگان اسکوچیچ اعلام شد، نام کمال کامیابی نیا به همراه چند بازیکن دیگر در لیست انتظار دراگان اسکوچیچ قرار داشت که امروز اعلام شد هافبک باتجربه پرسپولیس به اردوی تیم ملی فراخوانده شده است.
علت دعوت ناگهانی از کامیابی نیا با وجود حضور بازیکنانی نظیر میلاد سرلک، احمد نوراللهی و سعید عزت اللهی کمی عجیب به نظر می رسید تا اینکه مشخص شد غیبت احمد نور در بازی با عراق قطعی است و کمال نیز به همین علت به اردو فراخوانده شده است.
در نمونه‌گیری تست کرونایی که از بازیکنان تیم ملی به عمل آمده، تست احمد نوراللهی مثبت شده و این بازیکن به ویروس کرونا مبتلاست و به همین دلیل او قادر به همراهی ایران در بازی با عراق نیست. البته قرار است نوراللهی ظهر امروز یک بار دیگر تست کرونا داده تا کادرفنی از مثبت یا منفی بودن آن به قطعیت برسد.
از سوی دیگر، از دبی خبر می‌رسد که تست کرونای مهاجم تیم ملی نیز مثبت شده است خبری که البته هنوز قطعی و رسمی نیست و باید منتظر اعلام مقامات فدراسیون بود. گفته می شود سردار آزمون که به همراه زنیت در اردوی نیم فصل به سر می برد، تست کرونای او نیز مثبت شده و این خبر به صورت شفاهی به اطلاع مدیران فدراسیون فوتبال رسیده است.
البته درخصوص آزمون هنوز چیزی درباره عدم حضور او در اردو قطعی نیست. فدراسیون فوتبال برنامه سفر سردار آزمون را هماهنگ کرده و با وجود اعلام شفاهی مثبت بودن تست کرونای او، منتظر پاسخ کتبی در مورد وضعیت این بازیکن است. باید دید در ساعات آینده چه اتفاقی درخصوص حضور سردار در تهران رخ می دهد.
بدین ترتیب دراگان اسکوچیچ دو نفر از مهره‌های اصلی خود در را در دو دیدار برابر عراق و امارات در اختیار ندارد. نوراللهی در بازی‌های گذشته یکی از بازیکنان کلیدی ایران در خط میانی بود ولی حالا به دلیل ابتلا به کرونا قادر به حضور در بازی روز پنجشنبه نیست.
سردار آزمون نیز به همراه مهدی طارمی مهاجمان اصلی تیم ملی بودند و پس از اینکه مهاجم پورتو اردوی قبلی و 2 دیدار برابر لبنان و سوریه را از دست داد و آزمون به تنهایی در خط حمله به میدان رفت، اکنون نوبت طارمی شده تا بدون زوج همیشگی خود برابر عراق بازی کند.
قرار است که احمد نوراللهی مجددا تحت تست کرونا قرار بگیرد. اگر تست او همچنان مثبت باشد، بازی با عراق را از دست خواهد داد. همچنین باید دید تا پیش از دیدار برابر امارات، تست‌های بعدی او و سردار آزمون منفی خواهد شد یا خیر. در صورتی که کرونای این دو بازیکن تا پیش از دیدار با امارات همچنان مثبت باشد، آنها هر دو بازی حساس دورهای هفتم و هشتم از مرحله مقدماتی جام جهانی را از دست خواهند داد در غیر اینصورت قادر به همراهی تیم ملی در بازی بعدی خواهند بود.
درصورتی که مثبت شدن تست سردار آزمون تایید شود، باید دید مهاجم جدیدی به جای او به تیم ملی دعوت خواهد شد یا خیر اما نکته مهم اینکه با دعوت از کمال، بازیکنان پرسپولیسی تیم ملی به عدد ۴ می‌رسد تا سرخپوشان پایتخت بیش از مجموع بازیکنان ملی پوش سه تیم لیگ برتری استقلال، فولاد و سپاهان نماینده داشته باشد.
این در حالی است که اخباری، اسماعیلی فر، نیک نفس، آقاسی و رفیعی ۵ بازیکن باقی مانده در لیست استندبای اسکوچیچ هستند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام