سرمقاله

ناکارآمدی ابتکار‌های آمریکا در جنگ غزه / جلال خوش‌چهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • عضو هئیت مدیره بانک ملی: زیرساخت‌های استفاده از برات الکترونیک باید در شبکه بانکی فراهم شود
 • پخش زنده لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از لنز ایرانسل
 • تیم ملی هاکی ایران با حمایت همراه اول قهرمان آسیا شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 19193  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 30 آبان 1402
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین:
  راه عبور از مسائل پیچیده کشور تکیه بر مردم است
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: راه عبور از پیچیده‌ترین مسائل تکیه بر مردم است و ما نیز می‌توانیم در استان مسائل را با این نگاه حل کنیم. عباس کاظمی در هشتمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی و زنان استانداری قزوین که در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد، تصریح کرد: محاسبات سیاسی انقلاب‌ها قاعده مشخصی دارد و نظامات بعد از انقلاب نیز متناسب با همان رویکردهای سیاسی شکل می‌گیرد، مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران جنبه مردمی بودن آن است و بعد از انقلاب نیز اولین نهادهای شکل گرفته بر پایه مردم بوده است.
  وی افزود: مثلاً کمیته انقلاب اسلامی که قبل از پیروزی انقلاب شکل گرفت نمونه بارز نهادی بر پایه مردم است؛ همچنین نهادهای دیگر مانند نهضت سوادآموزی، بسیج مستضعفین و جهاد سازندگی نیز مبتنی بر حضور، ورود و مشارکت مردم بوده است؛ همه اینها نشان می‌دهد که مسیر جمهوری اسلامی جز در کنار مردم نیست.
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین اظهار کرد: انقلاب اسلامی باور دارد که مردم باید در متن مسائل باشند نه در حاشیه، در واقع باور دارد که مردم باید تصمیم‌‎ساز، تصمیم‌گیر، مجری و ناظر باشند.
  وی با اشاره به فراز اول بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تاکید کرد: این فراز نیز به مردمی‌سازی انقلاب تاکید دارد؛ انقلاب پرشکوه ملت ایران که بزرگترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است تنها انقلابی است که یک چله پر افتخار را با تکیه مداوم بر آرمان‌هایش سپری کرده است؛ چرا که مردم به خاطر حفظ آرمان‌هایشان انقلاب کردند. کاظمی خاطرنشان کرد: اگر مردمی‌سازی را به معنای واقعی، بررسی کنیم، موضوع این است که مردم در همه صحنه‌ها حاضر باشند و از ظرفیت آنها استفاده شود، اگر چنین شد خیانت به آرمان‌ها صورت نمی‌گیرد اما اگر این نشد بزرگترین خیانت به آرمان‌های انقلاب صورت می‌گیرد.
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به پروژه مردمی‌سازی دولت سیزدهم، بیان کرد: سند تحول مردمی دولت روزبه‌روز بالنده‌تر و جدی‌تری خودش را در صحنه نشان می‌دهد، با توجه به اقدامات صورت گرفته استان قزوین در این حوزه پیشتاز و رتبه برتر کشوری را به دست آورده است؛ این امر نشان‌دهنده ظرفیت بالای استان در این بخش است. وی خاطرنشان کرد: مردمی‌سازی دولت وارد فاز جدیدی شده و دستیاران مردمی فرمانداران فعالیت‌های خود را به صورت جدی آغاز کردند، در ادامه همه دستگاه‌های اجرایی نیز باید رابط مردمی‌سازی داشته باشند تا شاهد سپردن امور به معنای واقعی به دست مردم باشیم. کاظمی یادآور شد: هر جا که در فرایندهای مرسوم دولتی دچار بن بست می‌شویم مردم پای کار می‌آیند، نمونه روشن و بارز آن کمک مومنانه ایام کرونا بود؛ همچنین نوروز ۹۹ برای اولین بار در کشور ۸ استان درگیر سیل گسترده شد که همه ظرفیت هلال احمر، نیروهای مسلح و بحران دستگاه‌های اجرایی کنار هم آمدند اما امکان عملیات در همه ابعاد را نداشتند، مردم پای کار آمدند و خدمات‌رسانی به نحو احسن انجام شد.