سرمقاله

علی دایی، فردوسی‌پور و اینک وریا غفوری

آرین احمدی


عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در بازدید از طرح نهضت ملی مسکن شهرستان ممسنی اظهار امیدواری کرد که برخی از دهک های مشمول کمک های یارانه ای دولت از این کمک ها در طرح نهضت ملی مسکن بهره مند شوند و بیان داشت : برخورداری از این کمک ها دور از انتظار نیست .
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس ، زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس و طالبان مدیر کل مسکن و شهرسازی فارس و انصاری فرماندار شهرستان ممسنی از پروژه طرح نهضت ملی مسکن شهرستان ممسنی بازدید و با حضور در جلسه شورای مسکن شهرستان ممسنی روند پیشرفت این طرح را بررسی کردند .
زمانی دراین نشست با یاد آوری اینکه شیوه‌نامه دریافت تسهیلات نهضت ملی مسکن از سوی بانک به شعب ابلاغ شده است افزود: افرادی که دراین طرح مشارکت دارند می‌توانند با نرخ سود ۱۸ درصد تسهیلات دریافت کنند؛ البته اگر پرداخت بخشی از سود این وام در قالب یارانه توسط دولت تضمین شود، اعطای تسهیلات به متقاضیان با نرخ‌های یارانه‌ای خواهد بود و در صورت تصویب و ابلاغ مصوبات دهکهای یک تا سه بیشترین کمک و یارانه‌های دولتی را دریافت خواهند کرد.
مهندس زمانی اضافه کرد : مراکز استان‌ها با جمعیت کمتر از یک‌میلیون نفر ۳۵۰ میلیون تومان ، سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان و روستاها ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات در این طرح دریافت می کنند . نرخ سود این تسهیلات که به تازگی از سوی بانک به شعب ابلاغ شده ۱۸ درصد و طول دوره پرداخت آن ۲۰ ساله است.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد : در صورتی‌ که پرداخت بخشی از سود تسهیلات در قالب تضمین شود، اعطای تسهیلات به متقاضیان با نرخ‌های یارانه‌ای امکان‌پذیر خواهد بود. دهکهای اول تا سوم مشمول بیشترین کمکهای دولتی شامل یارانه‌ها، مشوقها و معافیتهای مالیاتی طرح نهضت ملی مسکن هستند.
وی در مورد طرح نهضت ملی مسکن دراستان فارس نیز گفت: این طرح در ادامه طرح اقدام ملی مسکن است اما به شکل قانونمند‌تر با منابع و اعتبارات شفاف‌تر اجرا می‌شود که در مجموع در 122 شهر فارس اجرا می‌شود که تاکنون 119 شهر آن رسمیت پیدا کرده و در حال حاضر در 105 شهر در حوزه راه و شهرسازی فارس و لارستان فعالیت داریم.
مهندس زمانی با بیان اینکه در مجموع 174 هزار و 417 متقاضی ثبت‌نام کردند که تاکنون 51 هزار و 25 متقاضی پالایش شده است اما در این بین تنها 14 هزار و 196 متقاضی برای تایید نهایی درخواست به بنیاد مسکن مراجعه کرده‌اند، افزود: در تمامی شهرستان‌ها بین یک تا 4 دفتر پیشخوان برای نهایی شدن درخواست متقاضیان فعال کردیم اما از بین 51 هزار متقاضی پالایش شده تنها 14 هزار متقاضی مراجعه کرده‌اند. وی با بیان اینکه تاکنون برای 5 هزار و 515 واحد مسکونی در این طرح زمین تامین شده و به بنیاد مسکن تحویل داده شده است، اظهار داشت: 5 هزار و 219 متقاضی را به این پروژه‌ها لینک کردیم و نزدیک به 1200 واحد نیز پروانه ساختمانی اخذ کرده‌اند.
محمود رضا طالبان مدیر کل مسکن و شهرسازی فارس نیز در این نشست گزارشی از پیشرفت طرح ارائه داد و بیان داشت : هم اینک ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار زمین در استان فارس برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده و یک هزار و ۱۱۰ هکتار نیز در شهرهایی که زمین دولتی وجود نداشته با مالکین در دست توافق است.
طالبان ، از شهرداری‌ها خواست تا روند صدور پروانه‌های ساختمانی طرح نهضت ملی مسکن را تسریع کنند و افزود : می کوشیم تا روند اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن در این استان شتاب گیرد.
انصاری فرماندار شهرستان ممسنی نیز با تقدیر از مسوولان استانی با اعلام آمادگی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن دراین شهرستان ابراز داشت : از همه ظرفیت های قانونی برای پیشبرد این طرح و رفع مشکلات آن بهره گیری خواهد شد .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام