سرمقاله

علی دایی، فردوسی‌پور و اینک وریا غفوری

آرین احمدی

سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری بلاروس در ایران گفت بلاروس ضمن تمایل زیاد به همکاری تجاری با ایران علاقمند است از ظرفیت های حمل و نقل ترکیبی بندر امیرآباد جهت ترانزیت کالا به کشورهای آسیایی به ویژه چین و هند بهره ببرد.
دمیتری کالتسوف در بازدید از بندر امیرآباد ، از تمایل جمهوری بلاروس جهت همکاری های تجاری با ایران و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی های بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر خبر داد و بهره گیری از ظرفیت های راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و حمل و نقل ترکیبی بندرامیرآباد جهت تجارت انواع کالا با کشورهای آسیایی تاکید کرد.
وی به نقاط مشترک زیاد دو کشور ایران و بلاروس در تجارت بین الملل اشاره و تصریح کرد امکانات و زیرساخت‌های بندر امیرآباد قابل توجه و تحسین برانگیز بوده و توسعه همکاری‌های تجاری بین دو کشور از اهمیت ویژه‌ای برای بلاروس برخوردار است.
کالتسوف در پایان از آمادگی ارتقاء سطح مبادلات تجاری دو کشور و مهیا کردن زمینه حضور و سرمایه گذاری شرکت‌های ایرانی در بلاروس خبر داد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد نیز در این دیدار گفت بندرامیرآباد با دارا بودن بیش از 40 پایانه عملیاتی و کارخانه تولیدی و تنها بندر متصل به کریدور بین المللی شمال – جنوب در شمال کشور و با استفاده از خدمات ریلی ، از آمادگی کامل جهت همکاری با سرمایه گذران و بازرگانان بلاروسی برخوردار است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام