سرمقاله

ایران و آمریکا، نزدیک به توافق

جلال خوش‌چهره

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه در گام دوم انقلاب اسلامی، دولتی کاملا همسو با اندیشه های انقلابی و به دنبال مردمی سازی حکمرانی روی کار آمده است؛ گفت: رویکرد سیاسی دولت، پیشرفت بر پایه نظریه نظام انقلابی است.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمدرضا غلامرضا در نخستین همایش معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور با تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، افزود: واقعه کربلا درس ها و عبرت های بزرگی برای بشریت دارد و باید به تاسی از پیام راستین قیام امام حسین علیه السلام بتوانیم در مسیر دین و حقانیت حرکت کنیم.
معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه قیام سید الشهدا(ع) روشنگر خطوط حق و باطل است؛ تصریح کرد: این مفهوم بدان معنا است که همه زمان ها و مکان ها صحنه عاشوراست و برای همین باید در صف حسینیان و علیه یزیدیان قرار بگیریم.
غلامرضا با تاکید بر این امر که سلامت و محوریت اسلام با قیام امام حسین علیه السلام گره خورده است؛ گفت: انقلاب اسلامی ایران ادامه مسیر نورانی اسلام و ثمره قیام حسینی است.
وی اضافه کرد: در آستانه گام دوم انقلاب اسلامی ایران با رای مردم، دولتی سکاندار امور اجرائی کشور است که با رویکرد مردمی، جهادی و انقلابی، در جهت تحقق منویات رهبر معظم انقلاب به دنبال خدمت رسانی، ارتقای سرمایه اجتماعی و تحقق حکمرانی دانش بنیان است.
معاون سیاسی وزیر کشور خطاب به معاونان سیاسی استانداری های سراسر کشور گفت: باید متوجه مسئولیت خدمت در یک نظام مردم سالاری دینی بود.
غلامرضا با تبیین مسئولیت های سیاسی و ضرورت پیشبرد برنامه های دولت مردمی اظهار کرد: تحقق برنامه های دولت در گرو همدلی و اقدام جهادی همه مسئولان و مشارکت حداکثری مردم است و استانداری ها در این زمینه مسئولیت مهمی دارند.
وی اضافه کرد: معاونت سیاسی استانداری ها با انتصابات صحیح، متولی انقلابی بودن و با ارزیابی مستمر، وظیفه پایش انقلابی ماندن مدیران را بر عهده دارد.
معاون وزیر کشور از معاونان سیاسی استانداری ها خواست که در راستای نشاط سیاسی نسبت به تقویت فعالیت احزاب سیاسی و همچنین ارتباط مستمر با نخبگان اهتمام داشته باشند.
غلامرضا توضیح داد: احزاب نقش مهمی در پیشرفت کشور دارند با این شرط که توانمند شده و نسبت به فعالیت سیاسی، رویکردی مسئولیت پذیر داشته باشند.
وی همچنین بر ضرورت به اشتراک گذاشتن تجربیات و اقدامات موفق معاونت های سیاسی در استان‌ها برای بهره برداری در راستای تحقق اهداف دولت مردمی تاکید کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام