سرمقاله

ضرورت بازاندیشی و بازکنشی در پنداشت ها و کنش ها

محمدعلی نویدی

وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس قانون جهش تولید مسکن بانک‌ها باید سالانه ۲۰ درصد تسهیلات خود را به ساخت مسکن بدهند که در حال حاضر برخی بانک‌ها با وزارت راه و شهرسازی همکاری نمی‌کنند.
به گزارش مهر، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تولید مسکن یکی از موضوعات مهم کشور است که به وزارت راه و شهرسازی به تنهایی بر نمی‌گردد بلکه یک موضوع فراقوه‌ای است.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس قانون جهش تولید مسکن هر ساله بانک‌ها باید ۲۰ درصد تسهیلات بانکی را به بخش ساخت مسکن اختصاص دهند.
قاسمی با تاکید بر اینکه برخی بانک‌ها در خصوص پرداخت تسهیلات ذیل قانون جهش تولید مسکن همکاری نمی‌کنند، گفت: قرار شد در جلسه بعدی کمیسیون عمران مجلس نشست مشابهی با حضور رئیس بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌های اصلی برگزار شود. به گفته قاسمی اگر تسهیلات بانکی بخش تولید مسکن پرداخت نشود، در اجرای طرح ساخت ۴ میلیون مسکن طی ۴ سال با مشکل مواجه می‌شویم. این موضوع دغدغه شخص رئیس جمهور نیز هست. وزیر راه و شهرسازی درباره دستور اخیر رئیس جمهور مبنی بر تخصیص زمین‌های دولتی به طرح نهضت ملی مسکن بیان کرد: روز سه‌شنبه رئیس جمهور به خاطر تاکید بر دغدغه تولید مسکن به وزارت راه و شهرسازی آمد و شخصاً موضوعات مربوطه را پیگیری کرد.
وی خاطرنشان کرد: حجت الاسلام رئیسی در نشست وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد که باید وعده دولت مبنی بر ساخت ۴ میلیون مسکن طی ۴ سال عملیاتی شود، لذا دستور داد اولاً زمین‌های دستگاه‌های دولتی طی یک ماه به نهضت ملی مسکن اختصاص داده شود و ثانیاً موضوع تغییر کاربری اراضی در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها و شورای عالی شهرسازی به سرعت تا پایان مهرماه عملی شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام