سرمقاله

موقعیت شناسی اصلاح طلبان درپسایازدهم اسفند! / محمدعلی وکیلی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • فینال بزرگ با دو سبک متفاوت/ با تلویزیون اینترنتی آرپا، هیجان را قاب کنید
 • طوفان یامال، باد دماغ امباپه را خواباند!/ تا فینال با تلویزیون اینترنتی آرپا
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24024  |  صفحه ۱  |  تاریخ: 28 بهمن 1402
  سید حسن نصرالله هشدار داد
  خون در مقابل خون
  دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز جمعه در سالروز شهادت فرماندهان شهید مقاومت به بررسی آخرین تحولات نظامی و سیاسی غزه و چشم‌اندازهای آینده با توجه به مذاکرات قاهره درباره تبادل اسرا و تهدیدات دشمن درباره حمله زمینی به رفح پرداخت.
  به گزارش ایسنا، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت سالگرد شهادت فرماندهان شهید، عباس موسوی، راغب حرب و حاج عماد مغنیه (حاج رضوان) سخنرانی کرد.
  وی در سایه مذاکرات قاهره پیرامون تبادل اسرا و تهدیدات دشمن صهیونیستی مبنی بر آغاز حمله زمینی به رفح، درباره آخرین تحولات میدانی و سیاسی غزه، شرایط انسانی این منطقه، ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی و چشم‌انداز مرحله بعدی به تفصیل بحث کرد.
  سید حسن نصرالله همچنین به تهدیدات مقامات صهیونیست مبنی بر گسترش جنگ علیه لبنان پاسخ داد و معادلات مربوط به هدف قرار دادن غیرنظامیان برای بازدارندگی دشمن صهیونیستی را یادآوری کرد.
  فداکاری‌های جنبش‌های مقاومت ناشی از آگاهی، بصیرت و شناخت اهداف است
  سید حسن نصرالله در این سخنرانی تاکید کرد فداکاری‌های جنبش‌های مقاومت ناشی از یک حالت عاطفی یا یک واکنش موقت نیست، بلکه ناشی از آگاهی، بصیرت و شناخت اهداف است.
  وی در ادامه با اشاره به تجاوزات رژیم صهیونیستی در النبطیه و الصوانه تصریح کرد: تجاوزاتی که در این دو منطقه رخ داد، تحولی است که باید در رویارویی جاری متوقف شود، زیرا غیرنظامیان را هدف قرار داده است. رژیم صهیونیستی در النبطیه عامدانه غیرنظامیان را هدف قرار داد؛ چرا که امکان اجتناب از این اقدام را داشت.
  در دل یک نبرد حقیقی هستیم
  دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: ما در دل یک نبرد حقیقی هستیم که جبهه‌ای شامل بر ۱۰۰ کیلومتر را در بر می‌گیرد. وقتی موضوع مربوط به غیرنظامیان باشد، این امر از حساسیت بالایی نزد ما برخوردار است. هدف قرار دادن غیرنظامیان را تحمل نمی‌کنیم و رژیم صهیونیستی با اینکار پا را فراتر از حد گذاشت.
  هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی شامگاه چهارشنبه مناطق جنوبی لبنان شامل روستاهای «عدشیت»، «الشهابیه»، «الصوانه»، ارتفاعات «الجبور» و منطقه اقلیم «التفاح» و نیز «النبطیه» در جنوب لبنان را بمباران کردند که بر اثر آن ۱۱ تن در النبطیه به شهادت رسید.
  حزب‌الله لبنان هم در پاسخ به این حملات جنایتکارانه ارتش صهیونیستی به النبطیه و الصوانه در لبنان و نیز در حمایت از مردم و مقاومت غزه، ده‌ها راکت کاتیوشا به سمت کریات شمونا شلیک کرد.
  سید حسن نصرالله در ادامه تاکید کرد هدف دشمن از کشتار غیرنظامیان این است که مقاومت را برای توقف حملات تحت فشار قرار دهد، زیر تمام فشارها از هفت اکتبر به این سو برای متوقف کردن جبهه جنوب بوده است و پاسخ به این قتل‌عام باید تداوم حملات و تشدید آن در جبهه جنوب باشد.
  پاسخ ریختن خون غیرنظامیان لبنانی، خون خواهد بود
  وی با بیان اینکه حمله روز گذشته به شهرک‌های صهیونیستی «کریات شمونه» با راکت‌های کاتیوشا و فلق پاسخی اولیه به جنایت اسرائیل بود، تاکید کرد: دشمن بهای خون زنان و کودکان ما در النبطیه و الصوانه را پرداخت خواهد کرد. پاسخ ریختن خون غیرنظامیان لبنانی، خون خواهد بود و نه هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی.
  مقاومت در لبنان دارای قابلیت‌های موشکی عظیم و دقیق است
  سید حسن نصرالله تصریح کرد: مقاومت در لبنان دارای قابلیت‌های موشکی عظیم و دقیقی است که از کریات شمونه تا ایلات را در بر می‌گیرد.
  تسلیم یعنی ذلت، بردگی و تحقیر بزرگان، آبرو و پول ما
  نصرالله در ادامه سخنرانی خود تصریح کرد: هزینه تسلیم، زیاد، خطرناک، گزاف و بسیار حیاتی است. تسلیم یعنی ذلت، بردگی و تحقیر بزرگان، آبرو و پول ما. آیا این ذلت، خواری و ضعف نیست که کشورهایی که دو میلیارد مسلمان را اداره می‌کنند، نمی‌توانند برای مردم غزه دارو و غذا بیاورند؟
  وی در ادامه به یاوه‌گویی‌های رژیم صهیونیستی درباره حمله هفتم اکتبر مقاومت فلسطین پرداخت و گفت رژیم صهیونیستی نتوانست حتی یک مدرک از دروغ‌هایی را که از هفت اکتبر تبلیغ می‌کرد به دنیا ارائه کند. اگر تحقیقاتی در مورد ۷ اکتبر آغاز شود، مبنای اخلاقی و قانونی که نتانیاهو و بایدن با اصرار بر از «بین بردن» حماس مدعی آن هستند، فرو می‌ریزد.
  آمریکا مسئول خون‌های ریخته شده در منطقه است
  دبیرکل حزب الله لبنان خاطر نشان کرد: بزرگترین پدیده ریاکاری که جهان امروز شاهد آن است، موضع دولت آمریکا در قبال آن چیزی است که در غزه رخ می‌دهد. اگر آمریکا، اکنون تسلیح و حمایت از اسرائیل را متوقف کند، چه نتانیاهو بخواهد چه نخواهد، تجاوز فورا متوقف خواهد شد.
  مقامات صهیونیستی صرفا مجری سیاست آمریکا هستند
  وی تصریح کرد آمریکا حتی بیش از رژیم صهیونیستی بر مقوله نابودی کامل حماس پافشاری دارد. مسئولیت هر قطره خونی که در منطقه ریخته می‌شود بر عهده آمریکاست و مقامات صهیونیستی صرفا مجری سیاست آمریکا هستند.
  هدف رژیم صهیونیستی آواره کردن مردم فلسطین است
  دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد عملیات نظامی «طوفان الاقصی» نشان داد هدف رژیم صهیونیستی، آواره کردن مردم فلسطین و تشکیل کشور کاملا یهودی است.
  وی افزود: هدف رژیم صهیونیستی آواره کردن مردم کرانه باختری به اردن، مردم غزه به مصر، و مردم اراضی اشغالی ۱۹۴۸ به لبنان است اما مسئولیت حکم می‌کند که از این آوارگی فلسطینیان ممانعت شود و این مستلزم یک رویارویی بزرگ است.
  مقاومت در لبنان و فلسطین موازنه بازدارندگی رژیم صهیونیستی و وجهه آن را در هم شکست
  سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد این آمریکاست که ارتش لبنان را از داشتن تسلیحات و موشک‌هایی که تعادل بازدارندگی را برای محافظت از لبنان فراهم کند، باز می‌دارد.
  وی تصریح کرد مقاومت در لبنان و فلسطین موازنه بازدارندگی رژیم صهیونیستی را شکست، وجهه آن را در هم شکست و توازن بازدارندگی را ایجاد کرد.
  زبان از توصیف مقاومت افسانه‌ای غزه عاجز است
  سید حسن نصرالله درباره رشادت‌های مقاومت غزه و استواری مردم گفت: ما هر چه بگوییم یا توضیح دهیم، زبان ما از توصیف مقاومت افسانه‌ای غزه و استواری افسانه‌ای مردم غزه عاجز خواهد بود.
  مقصود از شکست دشمن در این نبرد، ناکامی او در رسیدن به اهدافش است
  وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها انتظار نداشتند مقاومت در لبنان اراده و جرات داشته باشد که جبهه حمایت از غزه را بگشاید، تاکید کرد هدف محور مقاومت اعم از دولت‌ها، کشورها، جنبش‌ها و رزمندگان مقاومت همواره این بوده است که در این نبرد باید دشمن را شکست داد. مقصود از شکست دشمن در این نبرد، ناکامی او در رسیدن به اهدافش است.