سرمقاله

کمیته حقیقت یاب گنگره آمریکا و ترامپ ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • عضو هئیت مدیره بانک ملی: زیرساخت‌های استفاده از برات الکترونیک باید در شبکه بانکی فراهم شود
 • پخش زنده لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از لنز ایرانسل
 • تیم ملی هاکی ایران با حمایت همراه اول قهرمان آسیا شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 2417  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 10 دی 1401
  مدیرعامل شرکت گاز استان:
  مشترکان پرمصرف گاز در آذربایجان شرقی شناسایی شدند
  تبریز - فلاح: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی گفت: در جریان پایش مصارف، حدود ۴۲۰ مشترک پرمصرف گاز در استان شناسایی و ضمن ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم به آنان، اعلام شد که در صورت تداوم مصرف بی‌رویه، نسبت به صدور اخطاریه‌های لازم اقدام می‌شود.
  نادر کمالی با بیان اینکه این شرکت تمامی امکانات و توان خود را در راستای حفظ پایداری جریان گاز تمامی مشترکین بخش خانگی بکار می بندد، اظهار داشت: گاز مشترکین پرمصرف در صورت تداوم این رویه، به منظور حفظ عدالت و جلوگیری از افت فشار گاز سایر هم استانی های عزیز قطع خواهد شد. وی درخصوص اقدامات شرکت گاز استان به منظور کاهش هدررفت گاز طبیعی اظهار داشت: پایش روزانه مصارف گاز ادارات و سازمان های دولتی و ارائه راهنمایی های کارشناسی، بهینه سازی مصرف موتورخانه ها، اعمال محدودیت بخش های صنعتی، اطلاع رسانی ضرورت مدیریت مصرف توسط مشترکین خانگی و ارسال پیامک انبوه از جمله اقدامات در راستای تأمین پایدار جریان گاز مشترکین خانگی می باشد.
  کمالی با اشاره به مکاتبات و ابلاغیه های مکرر در بخش صنعتی و تولیدی اعلام کرد: برابر دستورالعمل های مؤکد هیأت وزیران درصورت عدم کاهش ۵۰ درصدی مصرف توسط بخش های تولیدی و صنعتی که شامل ۳۲۱ واحد می باشد، جریان گاز این مصارف قطع خواهد شد. مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به اینکه مصارف بالا و هدررفت گاز در بخش خانگی تمامی مصارف را با محدودیت روبرو می کند، اظهار امیدواری کرد: مشترکین خانگی نیز با مدیریت مصرف همیار این شرکت برای گذر از زمستان باشند.
  قطع جریان گاز بیش از ۱۰۰ مشترک پرمصرف آذربایجان شرقی
  مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: در جریان پایش مصارف گاز ادارات و سازمان های دولتی، جریان گاز ۱۰۰ مشترک شامل گرماتاب ها و سایر مصرف کنندگان پرمصرف قطع شده است. وی افزود: این شرکت با پایش مصارف گاز سه هزار و ۷۰۶ سازمان دولتی و ادارات، ۱۵۸ اخطار قطع صادر کرده است. کمالی اظهار کرد: گاز سرمایه ملّی است که متأسفانه مصرف درست از این نعمت الهی در جامعه فرهنگ سازی نشده و در نظر داشتن این نکته بسیار حائز اهمیّت است که منابع گاز همیشگی نیستند و تداوم چنین روند مصرفی بدون شک نسل آینده کشور را با مشکل مواجه خواهد کرد.
  مدیرعامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: رعایت دمای رفاه (۱۸ درجه)، بکارگیری لباس های ضخیم در خانه، تناسب شعله اجاق گاز و ظرف کوچکترین نکاتی است که رعایت آن بزرگترین تأثیر را در مدیریت مصرف گاز طبیعی به ارمغان خواهد داشت.