سرمقاله

چالش تمامیت‌خواهان با فقدان کارآمدی / جلال خوش‌چهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • عضو هئیت مدیره بانک ملی: زیرساخت‌های استفاده از برات الکترونیک باید در شبکه بانکی فراهم شود
 • پخش زنده لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از لنز ایرانسل
 • تیم ملی هاکی ایران با حمایت همراه اول قهرمان آسیا شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 25044  |  صفحه ۱۱ | ایران و جهان  |  تاریخ: 15 اسفند 1402
  اولین شکست ترامپ در انتخابات مقدماتی واشنگتن‌ دی‌سی
  «نیکی هیلی» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل برای اولین بار در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در واشنگتن دی‌سی توانست رقیب خود «دونالد ترامپ» را شکست دهد. به گزارش ایسنا، تاکنون چندین انتخابات مقدماتی در ایالت‌های مختلف برگزار شده که «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهوری سابق آمریکا توانسته بود آرای بیشتری را به خود اختصاص دهد و پیروز شود، اما این بار «نیکی هیلی» موفق شد در واشنگتن‌ دی‌سی اکثر آرا را کسب کند و این پیروزی او را در تاریخ ایالات متحده آمریکا تبدیل به اولین زنی در واشنگتن کرده که برنده رقابت مقدماتی حزب جمهوری‌خواه شده است.
  روزنامه گاردین نوشت «نیکی هیلی» ۶۲.۹ درصد و «دونالد ترامپ» ۳۳.۲ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند.
  سخنگوی ستاد انتخاباتی هیلی با انتشار بیانیه‌ای گفت: «تعجب آور نیست که جمهوری‌خواهان آگاه به ناکارآمدی و نقص عملکرد در واشنگتن، دونالد ترامپ و تمامی هرج‌ومرج او را رد می‌کنند.»
  گاردین می‌نویسد نیکی هیلی همچنان با مسیر دشواری برای پیروزی حزب جمهوری‌خواه مواجه است زیرا نباید فراموش کرد که در انتخابات مقدماتی پیشین در سایر ایالت‌های آمریکا، دونالد ترامپ چهره پیشتازی بوده و با اختلاف بسیار زیادی پیروز انتخابات شده بود.
  نظرسنجی‌ها همچنان نشان می‌دهند که رئیس‌جمهور سابق آمریکا احتمالا می‌تواند در سایر رقابت‌ها پیروز شود.
  پیروزی نیکی هیلی در واشنگتن دی‌سی پس از آن رخ داد که دونالد ترامپ در سه ایالت میشیگان، میسوری و آیداهو پیروزی قابل‌توجهی را کسب کرد و تعداد کل نمایندگان او را به ۲۴۷ در سراسر ایالات متحده رساند.