صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • عضو هئیت مدیره بانک ملی: زیرساخت‌های استفاده از برات الکترونیک باید در شبکه بانکی فراهم شود
 • پخش زنده لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از لنز ایرانسل
 • تیم ملی هاکی ایران با حمایت همراه اول قهرمان آسیا شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 2608  |  صفحه ۴ | فرهنگ و هنر  |  تاریخ: 12 دی 1401
  تأکید رئیس صداوسیما و معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری
  با معرفی زنان موفق جامعه را به خودباوری برسانیم
  رئیس سازمان صداوسیما در دیدار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، بر بازنمایی هرچه درخشان‌تر و بازنمود واقعی از ابعاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی حضور زن مسلمان در خانواده و جامعه و ضریب‌دادن به الگوی زن موفق و انقلابی ‌به‌عنوان مأموریت‌های مهم رسانه ملی در دوره تحول این سازمان تأکید کرد.
  به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، رئیس سازمان صداوسیما و معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، در این دیدار همچنین درباره راه‌های همکاری هرچه نزدیک‌تر دو دستگاه در راستای مأموریت‌های مشترک در حوزه زنان و خانواده و طرح و پیگیری همدلانه مطالبات زنان‌ از قاب رسانه ملی گفت‌وگو کردند.
  بازنمایی الگوی زن انقلابی از جمله مأموریت‌های مهم رسانه ملی است
  جبلی با اشاره به اهمیت موضوع مشترک زن و خانواده میان صداوسیما و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، عنوان کرد: تاکنون فعالیت‌های متنوع و راهگشایی در این حوزه انجام شده‌ است؛ اما رسانه ملی همچنان خود را در میانه راه می‌بیند و سعی کرده در دوره تحول، ابعادی نو و مغفول مانده از زن ایرانی را نیز در قاب رسانه بازنمایی کند.
  جبلی در بخش دیگری از این دیدار با اشاره به اهمیت تعامل و هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی درباره حوزه زنان و خانواده عنوان کرد: اتفاقات اخیر به ما یادآوری کرد که همه دستگاه‌های فرهنگی باید کارهای مؤثرتر و ماندگارتری در این زمینه انجام دهند. در این میان رسانه ملی مصمم است در امر تولید محتوا تأثیرگذارتر باشد. رئیس سازمان صداوسیما ابراز امیدواری کرد: این همکاری و هماهنگی متقابل، چشم‌اندازی روشن در فضای زن و خانواده رقم بزند.
  معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری نیز در این دیدار ضمن تشکر از همکاری و تعامل صداوسیما، افزود: باید با معرفی زنان موفق در اقشار مختلف از جمله کارآفرینان، نخبگان، هنرمندان و... جامعه را به خودباوری برسانیم.
  وی با اعلام آمادگی برای تعامل معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با صداوسیما اظهار کرد: امور زنان و خانواده با در اختیار گذاشتن محتواهای تصویری مؤثر درباره زنان و حضور کارآمد آنان در جامعه می‌تواند رسانه ملی را در الگوسازی و شناسایی نخبگان و زنان پیشرو یاری کند.
  در ادامه معاونان دو طرف با بیان نظرات درباره مسائل حوزه زنان و خانواده راهکارهایی برای تعامل و همراهی بیشتر ارائه دادند.