سرمقاله

بحران های ایران در پساهاشمی! ‪/‬ محمدعلی وکیلی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل ویژه روز جهانی ارتباطات
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 3269  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 23 دی 1401
  با توان فنی متخصصان شرکت پارس ساختار؛
   نخستین آزمایشگاه مرجع تست خطوط انتقال نیرو کشور در تبریز راه اندازی شد
  تبریز - وحید خوش زرع: نخستین آزمایشگاه مرجع تست بارگذاری سازه های خطوط انتقال نیرو کشور با تایید سازمان ملی استاندارد ایران توسط بخش خصوصی در تبریز با برگزاری اولین تست در این محل راه اندازی شد.
  عملیات تایپ تست برج تک پایه خود ایستای بتنی آویزی ۴۰۰ کیلوولت چهارمداره تیپ 03-P4S شرکت پارس ساختار با حضور مدیران و کارشناسان شرکت توانیر، شرکت برق منطقه ای آذربایجان، شرکت برق منطقه ای اصفهان، شرکت های مشاور دانشمند، مشانیر، قدس نیرو و منا در محل آزمایشگاه تست پارس ساختار در تبریز برگزار شد.
  در این تست با وجود اعمال صد در صد بارهای نهایی به برج و تحمل نیروها توسط برج و نهایتا تایید برج از لحاظ تایپ تست، با اعلام مدیران شرکت پارس ساختار نیروی ۱۳۰ درصد بارهای نهایی به برج اعمال گردید و برج تک پایه بتنی باز هم مقاوم و پایدار ایستادگی کرد و تایپ تست با تایید مدیران و کارشناسان حاضر با موفقیت به انجام رسید.
  لازم به ذکر است شرکت پارس ساختار تبریز با تجهیز کامل آزمایشگاه و با دریافت گواهینامه ISO / IEC  17025 از سازمان ملی استاندارد دومین آزمایشگاه مرجع در سطح کشور (بعد از پژوهشگاه نیرو -دولتی) و تنها آزمایشگاه خصوصی مرجع برای تست بارگذاری Full Scale سازه های تک پایه خود ایستا و Lattice با سطح ولتاژ بالای ۴۵ کیلوولت در سطح کشور می باشد.
  شرکت پارس ساختار مبتکر و سازنده برج های تک پایه خود ایستای بتنی در سطوح ولتاژ ۶۳ تا ۴۰۰ کیلوولت با تعداد مدارات مختلف به صورت کمپکت بوده که ثبت اختراع داخلی و بین المللی نیز شده است.
  استحکام مکانیکی بسیار بالا، کاهش اشغال زمین در پای برج و حریم خط انتقال، ایجاد امنیت خاطر از بابت عدم وجود امکان سرقت قطعات و امکان صعود و بهره برداری راحت تر از جمله مزایای استفاده از برج های تک پایه خود ایستای بتنی شرکت پارس ساختار می باشد.