سرمقاله

فصل تازه درتنش روابط ایران و اروپا / جلال‌خو ‌شچهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • عضو هئیت مدیره بانک ملی: زیرساخت‌های استفاده از برات الکترونیک باید در شبکه بانکی فراهم شود
 • پخش زنده لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از لنز ایرانسل
 • تیم ملی هاکی ایران با حمایت همراه اول قهرمان آسیا شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 3488  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 27 دی 1401
  شهردار شیراز:
  تردد مردم به مرکز نمایشگاهی فارس تسهیل می‌شود
  شهردار شیراز با تصریح بر سهولت در تردد مردم به مرکز نمایشگاهی فارس گفت: طرح توسعه قطار شهری تا ایستگاه راه‌آهن بوده که در کنار مجتمع تجاری خلیج فارس ایستگاهی قرار داده می‌شود و مابقی مسیر تا نمایشگاه را نیز می‌توان از طریق سرمایه‌گذار در بخش خصوصی اجرایی کرد.
  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی در دیدار با مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: در تمام دنیا سایت‌های نمایشگاهی محلی برای اتفاقات بزرگ اقتصای هستند و به همین دلیل باید مورد توجه همه مسوولان و کارگزاران قرار بگیرند. او افزود: جایگاه نمایشگاه‌های بین‌المللی اینقدر در جهان مهم است که مهم‌ترین رویداد بعد از جام جهانی، همین برگزاری نمایشگاه‌ها در اکثر کشورهای پیشرفته است. اسدی با بیان اینکه شهرداری شیراز باید سهامدار شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس شود، ادامه داد: به‌زودی لایحه‌ای را تقدیم شورا می‌کنیم تا این اتفاق بزرگ رخ دهد.
  شهردار شیراز ادامه داد: با سهامدار شدن شهرداری شیراز در سایت نمایشگاهی فارس ضمن اینکه به نوعی مردم سهامدار این مجموعه هستند، طرح‌های توسعه نمایشگاه هم شتاب می‌گیرد و بسیاری از موانع توسعه مجموعه نمایشگاه برداشته می‌شود. او بیان کرد: با توجه به اینکه توسعه شهر شیراز به سمت شمال غرب است و نمایشگاه هم در این نقطه قرار دارد، این امر یک سرمایه‌گذاری مهم برای شهرداری و مردم است.
   اسدی با بیان اینکه تردد مردم به سایت نمایشگاهی فارس باید با سهولت انجام شود، گفت: طرح توسعه مترو تا ایستگاه راه‌‌آهن است؛ در کنار مجتمع تجاری خلیج فارس ایستگاهی قرار داده می‌شود و برای مابقی مسیر تا نمایشگاه را می‌توان از طریق سرمایه‌گذار در بخش خصوصی اجرایی کرد.
   شهردار شیراز تصریح کرد: با تعریف مدل‌های مختلف سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی، می‌تواند اتفاق‌های بسیار ویژه‌ای برای مجموعه رخ دهد، اما راجع به حمل‌ونقل اتوبوس، از نمایشگاه گردشگری اتوبوس‌هایی ویژه انتقال علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه اختصاص یافت که از این به بعد به فراخور برگزاری نمایشگاه‌ها و به درخواست مجموعه شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس خطوط ویژه‌ای را تخصیص خواهیم داد تا تردد مردم به راحتی انجام شود. او شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس را یک شرکت موفق دانست و ادامه داد: مدیریت این مجموعه با دلسوزی و درایت توانسته است این مجموعه را به جایگاه خوبی برساند و منشأ خیر و تحول کند. اسدی به حوزه تعامل تبلیغاتی بین شهرداری و سایت نمایشگاهی فارس هم اشاره کرد و گفت: می‌توان طی توافق دو طرفه مدل‌های تبلیغاتی مختلفی را ارائه کرد، از این پس رویکرد شهرداری یک رویکرد همکاری در این حوزه خواهد بود. شهردار شیراز گفت: با شیوه‌های مختلف و مناسب شکل اطلاع‌رسانی و استفاده از تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر را برای شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس رفع خواهیم کرد.
  او آینده همکاری دو مجموعه را روشن توصیف کرد و ادامه داد: نمایشگاه فرصت خیلی خوب برای رویدادهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری است، چراکه جذب سرمایه‌گذار از اهداف شورا و شهرداری است و تعامل دو طرفه با نمایشگاه هم برای شورا و هم شهرداری نوید روزهای خوب را خواهد داد.
  اسدی بیان کرد: این قدر ظرفیت در شهر وجود دارد که اگر بخواهیم شهر را متحول کنیم باید ثباتی را مهیا کنیم که بخش خصوصی مانند همین نمایشگاه بین‌المللی فارس به راحتی به فعالیت خود ادامه دهد.
  شهردار شیراز گفت: نمایشگاه، مرکزی برای جذب سرمایه‌گذار از خارج از استان، کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر دنیاست و همه دستگاه‌ها وظیفه دارند به این مجموعه‌ کمک کنند.
   مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس نیز در این دیدار ضمن بیان گزارش از وضعیت و برنامه‌های در دست اقدام شرکت نمایشگاه‌ها، با تأکید بر زمینه مشارکت و تعامل شهرداری و نمایشگاه‌ها و اشاره به مصادیق عینی و میدانی موجود مانند اجرای طرح توسعه زیرساختی، تسهیلات حمل و نقل برای ایاب و ذهاب مردم به نمایشگاه، تبلیغات و اطلاع‌رسانی و...، خواهان تعامل و حمایت شهرداری جهت ارائه خدمات بیشتر و مطلوب‌تر به مردم و کمک به رشد صنعت، اقتصاد، تولید و تجارت استان و کشور شد.
  علی فرهادی همچنین گفت: قطعا این رویکرد مثبت از طرف شهردار نشان از درایت، تخصص و تجربه است که می‌تواند در آینده در حوزه‌های مختلف ملموس باشد. او تصریح کرد: تاکنون اینچنین رویکردی در مدیریت شهری وجود نداشت و قطعا با رویکرد شهردار شیراز، توسعه شرکت نمایشگاهی فارس سرعت می‌گیرد و مردم به‌زودی شاهد آن خواهند بود.