سرمقاله

فصل تازه درتنش روابط ایران و اروپا / جلال‌خو ‌شچهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • عضو هئیت مدیره بانک ملی: زیرساخت‌های استفاده از برات الکترونیک باید در شبکه بانکی فراهم شود
 • پخش زنده لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از لنز ایرانسل
 • تیم ملی هاکی ایران با حمایت همراه اول قهرمان آسیا شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 3493  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 27 دی 1401
  برای اولین بار در راستای تعامل و هم افزایی با دستگاه های استانی صورت گرفت
  برگزاری جلسه هم اندیشی مدیر عامل و معاونین آبفای استان اصفهان با معاون هماهنگی امور عمرانی  و مدیران کل حوزه معاونت عمرانی استانداری اصفهان  برای اولین بار جلسه هم اندیشی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیران کل حوزه عمرانی با مدیر عامل و معاونین آبفای استان اصفهان درراستای  تعامل بیشتر و نیز رفع چالش ها  با دستگا ه های اجرایی،  در زمینه ارائه خدمات پایدار به مردم برگزار شد.
  به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ،در این جلسه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اصفهان اولین شهر در کشور بوده که شبکه فاضلاب در آن اجراء شده است  و در حال حاضر با گذشت بیش از نیم قرن از اجرای این شبکه، بخش قابل توجهی از آن دچار فرسودگی شده که تا کنون با استفاده از منابع داخلی و ظرفیت فاینانس،  حدود ۱۹۳کیلومتر از این شبکه  فرسوده اصلاح شده است.
  وی  با بیان اینکه 38 درصد فاضلاب های تصفیه شده  در استان در تصفیه خانه فاضلاب شمال تصفیه می شود اظهار داشت: با توجه به قدمت این تصفیه خانه بسیاری از تجهیزات آن نیاز به بازسازی  و به روز رسانی دارد و درصدد هستیم با تامین منابع مالی، بازسازی این تصفیه خانه در دستورکار قرار گیرد.
  وی با اشاره به اینکه میزان هدر رفت آب در استان اصفهان 17.78 درصد است خاطرنشان ساخت: هم اکنون کمترین میزان هدر رفت آب در کشور متعلق به استان اصفهان است و قطعا با اصلاح و بازسازی شبکه فرسوده آب در شهرها و روستاها، این رقم نیز کاهش می یابد.
  مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان احداث مخازن ذخیره آب با ظرفیت مطلوب را ضروری دانست و گفت: هم اکنون ظرفیت مخازن آب در اصفهان محدود است و این امر در زمان وقوع حوادث غیر مترقبه می تواند چالش هایی ایجاد نماید بر این اساس یکی از برنامه های آبفا احداث مخازن ذخیره آب است.
  اکبریان افزود: اصفهان از معدود استان هایی است که فرایند آبرسانی به شهرها و روستاهای آن از طریق مرکز کنترل تله متری خطوط آبرسانی به صورت آنلاین مورد پایش و بررسی قرار می گیرد و این امر نقش به سزایی در توزیع عادلانه آب در طول سال در سطح استان دارد.