سرمقاله

فصل تازه درتنش روابط ایران و اروپا / جلال‌خو ‌شچهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل ویژه روز جهانی ارتباطات
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 3495  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 27 دی 1401
  معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان مطرح کرد
  تاثیر ظرفیت های بالقوه شهر ابریشم در بهره وری اراضی
  اصفهان - افسانه خدائی : معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: استفاده از ظرفیت های بالقوه شهر ابریشم، تاثیر به سزایی در بهره وری اراضی دارد و از بین رفتن زمین های کشاورزی و باغات واقع در حریم شهر و ساخت و سازهای خلاف بر ضوابط جلوگیری می کند.
  محمد بنائیان معاون شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: در طی برگزاری جلسات کمیته کارشناسی شهرهای وزوان، دولت آباد، بافران، شهرضا، زیباشهر، نایین، دامنه، فولادشهر، چرمهین، بویین و میاندشت، اردستان و اصفهان در ماه جاری، طرح تفصیلی شهرهای اردستان، زیباشهر و شهرضا و موارد جاری برخی از شهرهای استان مورد برررسی قرار گرفت.  
  وی در خصوص مباحث مطرح شده در جلسات اخیر کمیسیون ماده ۵ استان اصفهان بیان داشت: این جلسات با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان برگزار و در طی آن به بررسی طرح تفصیلی شهرهای زاینده رود و ابریشم، بررسی موارد طرح تفکیکی اراضی الحاق شده به محدوده شهرهای تودشک، کوهپایه، هرند، سمیرم، حنا، کمه در جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن و موارد جاری شهرهای هرند، کلیشاد و سودرجان پرداخته شد.  
  معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص وضعیت طرح های توسعه شهری شهر ابریشم عنوان کرد: این شهر از توابع شهرستان فلاورجان است که طرح جامع آن در سال ۱۳۹۶ به تصویب رسید و با توجه به همجواری و رشد جمعیت و کمبود اراضی در جهت رشد و توسعه شهر، استفاده از ظرفیت های بالقوه تاثیر به سزایی در بهره وری اراضی دارد و از بین رفتن زمین های کشاورزی و باغات واقع در حریم شهر و ساخت و سازهای خلاف بر ضوابط جلوگیری می شود.