بهره برداری 10 کیلومتر از محور ازنا ـ شازند تا پایان سالجاری

ایران زمین - تاریخ: ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خیرااله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محور شازند – ازنا، ازبهره برداری 10 کیلومتراین محورتا پایان سال 99 خبرداد
اراک ـ کمال‌آبادی: خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در بازدیدی که از محور شازند ـ ازنا داشت گفت: این محور به طول 70 کیلومتر شهرستان شازند رابه ازنا در لرستان متصل می‌کند که حدود 40 کیلومتر از این محور در استان مرکزی و 30 کیلومتر دیگر در محدوده‌ی راه‌های حوزه استحفاظی استان لرستان قرار دارد.
خادمی بیان کرد: پیمانکار محور ازنا- شازند در استان مرکزی فردی توانمند است و پروژه با سرعت خوبی در حال ادامه می باشد و امیدواریم تا پایان سال 99 ، ده کیلومتر آن در حوزه استان مرکزی به بهره برداری برسد.
مرزبان مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت:  عملیات احداث باند دوم این محور دراستان مرکزی از سال۹3 و از محل اعتبارات استانی آغاز شد و تا سال ۹۶ ازهمین محل تامین اعتبار می‌شدکه به دلیل کمبود اعتبارات استانی و وقفه در پرداخت مطالبات پیمانکار پیشرفت قابل ‌توجهی در بازه زمانی مذکور حاصل نشد.
مرزبان افزود این پروژه اجرای باند دوم در قطعه اول آن به طول 5/13 کیلومتر عملیات خاکی و اجرای زیر اساس آهکی به طول 2 کیلومتر، انفجار و ترانشه طی 6 مرحله انفجار و اجرای 31 دستگاه ابنیه فنی تا پایان سال 98 به اتمام رسده است . باقیمانده احداث باند دوم شامل اجرای عملیات خاکی ، زیراساس، اساس، آسفالت، تکمیل ابنیه فنی و تاسیسات و ایمنی طی قرارددی به مبلغ 1070 میلیارد ریال زیر نظر شرکت ساخت و توسعه راههای کشور در حال انجام می باشد .
وی بیان کرد: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده در اداره کل راه و شهرسازی استان از سال ۹۶ این پروژه در قالب طرح ملی قرار گرفته و با تقویت روند تخصیص اعتبار، اجرای طرح از سرعت بیشتری برخوردار گردیده است.
web site hit counter