سرمقاله

فقر مردم در گرداب تناقض

ژوبین صفاری

پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ در هفته اول لیگ پانزدهم برابر مهمانش پدیده یک-یک متوقف شد و هفته دوم به استقلال صنعتی در اهواز 2 بر یک باخت تا «بدجوری» نیاز به برد بازی مقابل سپاهان را در اردوی خود حس کند.
ارتش سرخ فصل قبل با علی‌دایی هم مشابه این شرایط را تجربه کرده بود. پرسپولیس در دو بازی ابتدایی لیگ چهاردهم اول با نفت یک-یک مساوی کرد و بعد به فولاد 2 بر صفر باخت. به این ترتیب تاریخ برای تیم برانکو مطابق با عملکرد گروه دایی تکرار شد. جالب اینکه پرسپولیس با علی دایی در ایستگاه سوم لیگ 14 مقابل ذوب‌آهن یک بر صفر پیروز شد تا هواداران این تیم امیدوار باشند با تکرار روند فصل قبل برانکو هم مقابل یک تیم اصفهانی (سپاهان) پرسپولیس را پیروز از میدان خارج کند.البته پرسپولیس 2 مرتبه دیگر شرایطی مشابه با حال و روز این فصلش را داشته است. قرمزها در لیگ چهارم از دو بازی نخست خود فقط یک امتیاز گرفتند که حاصل تساوی یک-یک برابر برق و شکست 3-یک مقابل فولاد بود. پرسپولیس جمعه 3 مهرماه سال 1383 در بازی سوم خود پیکان را یک بر صفر برد تا 10 سال و 10 ماه و 17 روز قبل بحران را پشت سر بگذارد.در لیگ یازدهم نیز پرسپولیس ابتدا یک-یک برابر ملوان متوقف شد و سپس با 2 گل مغلوب شاهین بوشهر شد تا در ایستگاه سوم انگیزه‌هایش چند برابر شود. اما حساب و کتاب‌های حمید استیلی درست از آب درنیامد.
تنها شکست طی 14 سال
پرسپولیس در هفته سوم لیگ دوازدهم تحت نظر حمید استیلی برابر شهرداری تبریز قرار گرفت تا تساوی و شکستش در 2 بازی نخست را جبران کند. با تمام این اوصاف چهارشنبه 20 مرداد ماه سال 1389 میثم بائو (60) و مدافع فعلی سپاهان وریا غفوری (60) عرصه را به قرمزها تنگ کردند. گل دقیقه 91 علی کریمی هم فقط شکست پرسپولیس را کمرنگ‌تر کرد.به این ترتیب قرمزها برای اولین و آخرین بار در هفته سوم ادوار لیگ شکست را پذیرا شدند.پرسپولیس در 14 بازی هفته سومی ادوار لیگ خود به 9 پیروزی و 4 تساوی رسید و فقط یک مرتبه در لیگ یازدهم - مقابل شهرداری تبریز- شکست خورد. قرمزها 64 درصد بازی‌های خود در هفته سوم‌ها را بردند و این رکوردی جالب توجه بود. حال این پرسش مطرح می‌شود که در ایستگاه سوم لیگ 15، رکورد 64 درصد پرسپولیس در تقابل با سپاهان افزایش پیدا می‌کند یا کاهش؟


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام