سرمقاله

زمان پایان و نتیجه درگیری غزه؟ ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز ثبت‌نام دهمین دوره کارآموزی همراه اول
 • امضای قرارداد توسعه زیرساخت شهر هوشمند بین ایرانسل و شهرداری قائمشهر
 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17708  |  صفحه ۵ | جهان ورزش  |  تاریخ: 07 آبان 1402
  رهبر، کاپیتان و ستاره مدعی قهرمانی لیگ برتر
  ظهور کریس رونالدوی دوم از شرق آسیا در لندن!
  سون هیونگ مین، ستاره کره‌ای تاتنهام، مهره کلیدی این تیم در عملکرد درخشان و صدرنشینی‌اش در این فصل بوده است.
  به گزارش ورزش سه، سون موفق شد دومین گل تیمش در جریان پیروزی 1-2 برابر کریستال پالاس در رقابت‎‌های هفته دهم لیگ برتر انگلیس را وارد دروازه حریف کند.
  او با این گل حساب کار را 0-2 به سود تیمش کرد و موفق شد پس از گلی که هفته گذشته برابر فولام به ثمر رسانده بود، حالا در دو بازی متوالی دروازه حریفان را باز کرده و هشتمین گل را به نام خودش به ثبت رسانده است.
  این یعنی این بازیکن حالا تنها یک گل کمتر از آقای گل فعلی لیگ برتر انگلیس که ارلینگ هالند است به ثمر رسانده و رسما وارد این رقابت جذاب با این مهاجم بزرگ و قدرتمند شده است.
  علاوه بر این، این ستاره اهل کره تعداد کل گل‌هایی که در لیگ برتر به ثمر رسانده را به عدد 111 رساند تا در جایگاه بیست و چهارم بهترین گلزنان تاریخ این رقابت‌ها در کنار سادیو مانه قرار بگیرد که رکورد جذابی برای او به حساب می‌آید. او حالا 10 گل با روملو لوکاکو که در جایگاه بیستم قرار گرفته است فاصله دارد و با 39 گل دیگر می‌تواند به مایکل اوون با 150 گل زده در رده دهم برسد.
  با توجه به اینکه تازه در چند هفته ابتدایی رقابت‌های لیگ برتر هستیم، اغراق آمیز نیست اگر بگوییم که سون بهترین آمار گلزنی را از زمان پیوستنش به تاتنهام تا به حال به ثبت رسانده است. او در حال حاضر آماری حتی بهتر از فصل 22-2021 دارد که در آن موفق شد 23 گل به ثمر برساند و به همراه محمد صلاح جایزه بهترین گلزن را به صورت مشترک دریافت کند.
  این بازیکن در آن فصل اولین گلش را در هفته اول زد اما تا هفته دهم تنها چهار گل به ثمر رسانده بود و از اواسط لیگ بود که بار دیگر اوج گرفت و موفق شد از هفته چهاردهم به بعد در چهار دیدار متوالی دروازه حریفان را باز کند.
  بهترین آغاز فصل برای او شاید در فصل 21-2020 رخ داده باشد. او که در هفته دوم برابر ساوتهمپتون چهار گل زده بود، تا هفته دهم موفق شده بود رکورد 9 گل زده را به ثبت برساند که شباهت بسیاری به این فصل داشت. عملکرد خوب تاتنهام در اواسط آن فصل افت کرد و آنها نتوانستند زیاد دروازه حریف را باز کنند و او در نهایت فصل را با 17 گل به پایان برد.
  تفاوت مهم و بزرگ این فصل این ستاره تاتنهام با دیگر فصل‌ها در این است که او تمام تمرکزش را روی پست مهاجم نوک گذاشته است. سرمربی این تیم در روزهای اول جدایی هری کین تصمیم گرفت از ریچارلیسون به عنوان جانشین او استفاده کند اما این بازیکن نتوانست انتظارات را برآورده کند و او به استفاده از سون روی آورد و او به خوبی جواب این اعتماد را داد.
  آنگه پوستکوگلو در آستانه بازی برابر کریستال پالاس مدعی شد که سون شباهت زیادی به کریستیانو رونالدو در طول دوران حضورش در منچستریونایتد دارد و همین حمایت‌ها باعث شده که او بتوانند تمامی انتظارات را برآورده کند و حتی گاهی تنها شوتی که به سمت چارچوب می‌زند را به گل تبدیل کند.
  سون حالا اعتماد اعضای تیم را به عنوان کاپیتان هم جلب کرده است و هدایت تاتنهام را در درون و بیرون زمین برعهده دارد. روند درخشان این تیم هم مسیر صعودی را طی می‌کند و انتظارات از آنها رو به افزایش است. آنها تا به حال در 10 بازی هیچ شکستی را تجربه نکرده‌اند و هشت پیروزی و دو تساوی در کارنامه دارند.
  آخرین باری که این تیم موفق به کسب عنوان قهرمانی در انگلیس شد به فصل 61-1960 برمی‌گردد. آنها از سال 08-2007 که قهرمانی در جام اتحادیه را به دست آوردند، هیچ جام دیگری را بالای سر نبردند و به نظر می‌رسد که این تیم عطش بسیاری برای قهرمانی دارد.
  رویترز پیش از این مدعی شده بود که علمکرد تاتنهام در 10 بازی ابتدایی این فصل بهترین عملکرد پس از فصل 61-1960 بوده و همین موضوع آنها را به آینده روشن امیدوار کرده است. سون هنوز هیچ جامی را با این تیم به دست نیاورده و در این باره گفته بود: «من به این موضوع اصلا فکر نمی‌کنم. هنوز زود است که بخواهیم درباره جام حرف بزنیم. تمرکز من روی تیم است. دوست دارم همیشه فروتن باشم.»
  سرمربی تاتنهام هم در این باره اظهار داشت: «اجازه دهید هواداران رویاپردازی کنند. این یکی از بخش‌های جذاب هواداری در فوتبال است. رویاها تا زمانی که کسی آنها را به واقعیت برگرداند ادامه دارند. ببینیم شرایط چطور پیش خواهد رفت.:»