سرمقاله

زمان پایان و نتیجه درگیری غزه؟ ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز ثبت‌نام دهمین دوره کارآموزی همراه اول
 • امضای قرارداد توسعه زیرساخت شهر هوشمند بین ایرانسل و شهرداری قائمشهر
 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17719  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 07 آبان 1402
  انهدام 15 باند سازمان یافته جرائم در سیستان و بلوچستان
  زاهدان  محمد شکوهی فر :  فرمانده انتظامی استان از کاهش چشمگیر آمار جرائم و تشدید فعالیت ها و اقدامات انتظامی در اجرای 48 ساعته؛ هفتمین مرحله طرح رعد در استان خبر داد. سردار "دوستعلی جلیلیان" فرمانده انتظامی استان از اجرای 48 ساعته هفتمین مرحله از طرح عملیاتی رعد با هدف برقراری نظم و امنیت و آرامش عمومی و ضربه زدن به کانون جرایم در سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهار کرد: این طرح پس از کار اطلاعاتی و عملیاتی متعدد و منسجم در اقصی نقاط استان توسط مأموران جان بر کف پلیس به انجام رسید.
  این مقام ارشد انتظامی با اشاره به دستگیری 820 متهم و متلاشی شدن 15 باند سازمان یافته انواع جرائم؛ افزود: در اجرای این طرح ارزش اموال مکشوفه 80 میلیارد تومان برآورد شده است. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به جلوگیری از ورود اتباع بیگانه به کشور، گفت: پلیس استان در اجرای این طرح با اشراف اطلاعاتی موفق شدند تعداد 1500 نفر از مترددین غیرمجاز را که از مرز گذر کرده و وارد کشور شده بودند را دستگیر کنند.
  وی ادامه داد: مقدار دو تن و 500 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این طرح کشف و در این رابطه قاچاقچیان و خرده فروشان حرفه‌ای مواد مخدر در این طرح دستگیر شدند.
  سردار جلیلیان با اشاره به پاسخگویی و ارائه خدمات مشاوره رایگان به شهروندان بصورت شبانه روزی با شماره 096580؛ مرکز مشاوره و آرامش معاونت فرهنگی اجتماعی در سراسر استان؛ خاطر نشان کرد: بیش از 70 درصد پرونده های که جنبه عمومی نداشته و قابل گذشت بوده توسط مشاوران اجتماعی مصالحه گردیده است. وی در ادامه با بیان اینکه 85 مورد برخورد با جرایم سایبری و فضای مجازی در حوزه پلیس در استان بوده است؛ تصریح کرد: مبلغ ۴ میلیارد و 700 میلیون تومان تاکنون در این رابطه به حساب قربانیان کلاهبرداری برگشت داده شده است.  رئیس پلیس استان از جذب فعال تعداد 1812 نفر در حوزه پلیس افتخاری؛ خبر داد و در ادامه بیان کرد: استقبال خوبی جهت عضویت در پلیس افتخاری در سراسر استان شده است. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به اینکه مخلان نظم و امنیت و هنجارشکنان باید بدانند که این استان جای امنی برای آن‌ها نیست و قاطعانه و به حکم قانون با آن‌ها برخورد خواهیم کرد؛ تأکید کرد: طرح‌های عملیاتی و ضربتی و فوریتی پلیس در سیستان و بلوچستان تداوم داشته و طرح‌های عملیاتی در جهت برقراری نظم و امنیت و آرامش شهروندان اجرا خواهد شد.