سرمقاله

زمان پایان و نتیجه درگیری غزه؟ ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز ثبت‌نام دهمین دوره کارآموزی همراه اول
 • امضای قرارداد توسعه زیرساخت شهر هوشمند بین ایرانسل و شهرداری قائمشهر
 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17748  |  صفحه ۱۱ | ایران و جهان  |  تاریخ: 07 آبان 1402
  شمار شهدای غزه به 7703 نفر رسید
  جنگ رژیم صهیونیستی در غزه از آغاز عملیات طوفان الاقصی وارد بیست و دومین روز خود شده است. با اعلام تل‌آویو مبنی بر گسترش عملیات زمینی در مرزهای غزه، گروه‌های مقاومت فلسطین همچنان خودروهای ارتش رژیم صهیونیستی و سربازانی که در تلاش برای نفوذ به مناطق مرزی غزه هستند، هدف قرار می‌دهند.
  وزارت بهداشت غزه در آماری جدید از تلفات اعلام کرد: تعداد شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی در غزه به ۷۷۰۳ نفر از جمله ۳۱۹۵ کودک و تعداد زخمی‌ها به ۱۹ هزار و ۷۴۳ تن افزایش یافت. اشغالگران دیروز ۵۳ کشتار را در بمباران خشونت آمیز انجام دادند. آنها از آغاز جنگ تاکنون ۸۲۵ کشتار علیه خانواده‌ها در غزه انجام داده‌اند.
  وزارت بهداشت غزه افزود: ۱۸۰۰ گزارش درباره مفقودی‌ها دریافت‌ کرده‌ایم که از بین آنها ۱۰۰۰ مورد مربوط به کودکان هستند.
  می کیله، وزیر بهداشت فلسطین نیز اظهار کرد: وضعیت انسانی در نوار غزه قابل توصیف نیست، زیرا از آغاز تجاوزات صهیونیست‌ها از هفت اکتبر تاکنون بیش از ۷۷۰۰ شهروند به شهادت رسیده‌اند که شامل حدود ۷۰ درصد کودکان، زنان و سالمندان می‌شود تعداد مجروحان نیز بیش از ۱۹۰۰۰ است.
  تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، بامداد امروز شنبه در حالی وارد بیست و دومین روز و چهارمین هفته از زمان آغاز طوفان الاقصی شده که با قطع شبکه‌های ارتباطی و اینترنت تجاوزات صهیونیست‌ها با شدت بیشتری در خاموشی اطلاعات ادامه دارد. جنگنده‌های اشغالگر همچنان به بمباران منازل و غیرنظامیان ادامه می‌دهند. خبرنگاران شب گذشته را خشن‌ترین شب از زمان آغاز تجاوزات صهیونیست‌ها به غزه از هفتم اکتبر توصیف کردند