سرمقاله

نتانیاهو عبوس و سیاه پوش با قبول شکست ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • پخش تازه‌ترین تاک‌شوی تولیدی ویستامدیا در شبکه نمایش خانگی
 • اعلام جوایز سومین جشنواره رساله برتر مهندسی برق با حمایت ایرانسل
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 17912  |  صفحه آخر  |  تاریخ: 09 آبان 1402
  شلبی فورد F-150 رپتور سوپر اسنیک با ۸۲۵ اسب بخار قدرت!
  بر اساس جدیدترین اخبار منتشر شده، شلبی فورد F-150 رپتور سوپر اسنیک مدل ۲۰۲۵ احتمالاً با ۸۲۵ اسب بخار قدرت عرضه خواهد شد. یکی از مهم‌ترین اخبار نمایشگاه خودروی آمریکای شمالی امسال به معرفی فورد F-150 مدل ۲۰۲۴ مربوط می‌شود که هوشمندتر و قدرتمندتر از هر زمان دیگری شده است. این وانت فیس لیفت که از چند ماه دیگر راهی بازار خواهد شد بهبودهای ملایمی را تجربه کرده است. برای مثال پیشرانه جدید ۲.۷ لیتری این خودرو در نسخه‌های پایه قدرت و گشتاور بیشتری دارد و پیشرانه‌های ۶ و ۸ سیلندر نیز بهینه شده‌اند.
  حتی مدل‌های رپتور نیز به‌روز شده‌اند اما این به معنی بهتر بودن پیشرانه ۸ سیلندر ۵.۲ لیتری سوپرشارژردار رپتور R از نیروگاه ۷۰۲ اسب بخار رم ۱۵۰۰ TRX نیست. البته اگر خواهان قدرت بیشتری باشید می‌توانید منتظر محصول جدید کارول شلبی باشید که قرار است در آینده نزدیک F-150 رپتور سوپر اسنیک ۲۰۲۵ را معرفی کند. ظاهراً این هیولا حداقل قدرت ۸۰۰ اسب بخار را به خریداران اعطا خواهد کرد.
  به مناسبت ورود قریب‌الوقوع این خودرو به بازار طراحان دنیای خودرو دست به کار شده‌اند تا وانت شلبی را تجسم کنند. طبیعتاً طراحان کار سختی در طراحی شلبی فورد F-150 رپتور سوپر اسنیک نخواهند داشت زیرا مدل استاندارد و فیس لیفت F-150 قبلاً معرفی شده است. با در نظر گرفتن این موارد می‌توان انتظار وانتی گیراتر را داشت و از آنجایی که رپتور R استوک قدرت بالایی دارد بنابراین انتظار می‌رود نسخه پرچم‌دار شلبی با خروجی حدود ۸۲۵ اسب بخار خودنمایی کند.
  نظر شما دراین‌باره چیست؟ آیا چنین قدرتی برای رقابت با محصولی همچون رم ۱۵۰۰ TRX و خود فورد F-150 رپتور R کافی خواهد بود؟ باید منتظر ماند و دید شلبی چه دست‌پختی برای طرفداران خواهد داشت هرچند از یاد نبرید تمامی موارد یاد شده در حد گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای هستند و شاید با اندکی اغراق در جزئیات منتشر شده باشند. پس تا انتشار اخبار رسمی در این زمینه منتظر باشید.