سرمقاله

ایران وارد جنگ شود یا خیر؟ / محمدعلی وکیلی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • وزیر ارتباطات فیبرنوری و ۱۰۰۸مین سایت 5G ایرانسل را افتتاح کرد
 • راه‌اندازی 2 سامانه الکترونیک نظام سلامت توسط همراه اول
 • امکان هدیه دادن بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 18056  |  صفحه ۱  |  تاریخ: 13 آبان 1402
  حجت الاسلام صدیقی:
  جبهه مقاومت دنیا را متحول کرده است
  خطیب جمعه تهران با بیان اینکه امروز جبهه مقاومت یک جبهه بین‌المللی است، گفت: جبهه مقاومت دنیا را متحول کرده است.
  به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه در دانشگاه تهران اظهار کرد: اتفاقاتی که این روزها در جبهه مقاومت می‌افتد از مکتب ولایت و امامت نشات گرفته و پرچم آن در دست رهبر ما بوده است.
  وی با اشاره به تصویب جنگ با اسرائیل توسط مجلس الجزایر، عنوان کرد: هر روز سفره جدیدی به این جبهه مقاومت اضافه می‌شود تا با صهیونیست‌های نژادپرست مقابله صورت گیرد. امیدوارم همه دولت‌های اسلامی همانطور که رهبر عظیم‌الشانمان فرمودند، با رژیم صهیونیستی قطع رابطه کرده و سفرای این رژیم جعلی را بیرون کنند و دست به تحریم همه‌جانبه اسرائیل بزنند.
  صدیقی با تاکید بر اینکه مطلب مهم جهان اسلام امروز غزه است، افزود: امت اسلامی با توجه به آیات دلگرم باشند و پشت مجاهدان جان بر کف بایستند و برای رضای خدا هر نوع حمایت ممکن را از مردم مظلوم غزه انجام دهند.
  امام جمعه موقت تهران با اشاره به آیاتی ازقرآن درباره جهاد، یادآور شد: قرآن می‌فرماید اگر کسی دشمن در مقابلش می‌جنگد ولی او نمی‌جنگد، مخالف فرمان خدا عمل کرده و باید منتظر عذاب باشد.
  خطیب جمعه تهران اضافه کرد: کسانی که خانه‌های خود را به زور از دست داده‌اند برای به دست آوردن خانه‌های ویران‌شده خود حق دارند از خودشان دفاع کنند. این شهرک‌نشین‌های غاصب خانه‌ای فلسطینیان را خراب کرده و غاصبانه در زمین‌های آنها نشسته‌اند. از سوی دیگر قرآن اشاره می‌کند که برای خاموش کردن آتش فتنه با هر کیفیتی که می‌توانید به پا خیزید و تماشاگر نباشید. باید با سلاح، با زبان و با دعا در مقابل فتنه ایستاد وگرنه خوش و ترتان با هم می‌سوزد.
  وی در ادامه خاطرنشان کرد: از طرفی قرآن می‌فرماید برای مقابله با ظالم و دفاع از مظلوم جهاد کنید. وقتی مردمی در باریکه‌ای در حصار و زندان هستند و دشمن همه مجاری را به روی آنها بسته است، اگر تماشاگر باشید در ظلم ظالمان شریک خواهید بود.
  صدیقی با یادآوری خطی که امام خمینی برای مقابله با اسرائیل ترسیم کرده‌اند، بیان کرد: این خط را رهبر حکیم و شجاعمان هم در تمام دوره رهبریشان ادامه دادند و فرمودند که ما از هیچ فرصتی برای مقابله با رژیم صهیونیستی نمی‌گذریم و از کسانی که در جبهه مقابل اسرائیل ایستاده‌اند تمام قد حمایت می‌کنیم.
  امام جمعه موقت تهران با درود فرستادن به حزب‌الله لبنان، اظهار کرد: می‌بینید که حزب‌الله لبنان و ابرمرد عرب، سید مقاومت، الگوی ولایت‌مداری و ذوب‌شده در ولایت نایب امام زمان ما همواره در جبهه مبارزه و مقابله با غاصبان و جانیان و قاتلان همیشه در خط مقدم دیده می‌شود. با اینکه امروز غزه در حال جنگ است اما علمدار جبهه مقاومت و همسنگر شهید سلیمانی ما حورش تنها در حرف نیست و یک حضور معنوی، فرهنگی، نظامی و تبلیغاتی است و با همه وجود در سنگر پرچم عزت را برافراشته و از مردم غزه حمایت می‌کند.