سرمقاله

چالش‌های واقعی‌سازی قیمت گاز / غلامرضا صفدری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • فینال بزرگ با دو سبک متفاوت/ با تلویزیون اینترنتی آرپا، هیجان را قاب کنید
 • طوفان یامال، باد دماغ امباپه را خواباند!/ تا فینال با تلویزیون اینترنتی آرپا
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24309  |  صفحه ۱  |  تاریخ: 02 اسفند 1402
  سرلشکر باقری:
  11 اسفند دموکراسی واقعی را به دنیا نشان خواهیم داد
  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نسل ما و نسل قبل‌تر از ما دورانی را دیدیم که مجلس‌های مختلفی همچون شورای ملی وجود داشتند اما صندوق رای، پوسته و ظاهری بیش نبود و آرای مردم با قدرت و پول جابجا می‌شدند اما امروز ما به عنوان شهروند، خودمان تصمیم می‌گیریم چه کسانی را به مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بفرستیم.
  به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در شانزدهمین جشنواره حضرت علی اکبر (جوان سرباز) ویژه معرفی و قدردانی از سربازان برگزیده نیروهای مسلح که بر عرشه ناو شهید رودکی در آب‌های خلیج همیشه فارس و کنار تنگه هرمز برگزار شد، اظهار کرد: اگر امروز میهن اسلامی، سربلند و مقتدر در میان همه بحران های منطقه غرب آسیا امنیت مثال زدنی خود را تجربه می کند بر پایه ایستادگی نیروهای مسلح در کنار پشتیبانی ملت شریف است که سربازان عزیز ما از ارکان مهم آن هستند.
  وی تاکید کرد: اتنخابات ۱۱ اسفندماه یکی از برهه‌های امتحان ملت ایران است و ما به برکت جمهوری اسلامی ایران فرصت تاثیرگذاری بر سرنوشت‌مان را پیدا کرده‌ایم.
  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نسل ما و نسل قبل تر از ما دورانی را دیدیم که مجلس های مختلفی همچون شورای ملی وجود داشتند اما صندوق رای، پوسته و ظاهری بیش نبود و آرای مردم با قدرت و پول جابه‌جا می‌شدند اما امروز ما به عنوان شهروند، خودمان تصمیم می‌گیریم چه کسانی را به مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بفرستیم تا برای ما قانونگذاری کنند و بر نهادهای اجرایی کشور نظارت کنند و در مجلس خبرگان نیز بر مشی رهبری نظارت کنند و کشور ما آن دموکراسی واقعی را در جهان به نمایش بگذارد.
  وی افزود: ۱۱ اسفند ماه امسال یوم‌الله بزرگی در پیش داریم، ملت عزیز ما و جوانان عزیز و همه ما همچون ۲۲ بهمن ماه در پای صندوق‌ها حاضر می‌شویم و با رای‌مان مجلس قدرتمندی ایجاد می کنیم که کشور را نسبت به حل مشکلاتش پیش ببرد و در مسیر سربلندی اش بهتر از گذشته رهنمون باشد.
  سرلشکر باقری همچنین عنوان کرد: سربازان عزیز ما در پایان دوره تحصیلات و با خروج از محیط خانواده و قبل از ورود به فضای کار و جامعه، دوره سربازی را کنار نیروهای مسلح طی می‌کنند تا هم جامعه پذیری، پذیرش مسوولیت جمعی و درک عملی و تمرین نظم و انظباط را داشته باشند و هم کنار مدافعان میهن اسلامی تمرین و مشق فداکاری و ایثارگری را تجربه کنند.
  وی تصریح کرد: این دوره کوتاه ارزشمند و بسیار با اهمیتی است که برای تمامی دوران عمر فرزندان این میهن اسلامی ماندگار خواهد بود و سربازان ما در این دوره فرا می گیرند که هویت ملی، امنیت ملی، منافع کشور، مرزها، وجود دشمن و حریف و رقیب، حفاظت از ملت، دین، آداب و رسوم، سرزمین و همه ارزش های حیاتی ملت چه جایگاهی دارد.
  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان اضافه کرد: گذر از یک زندگی نوجوانی و ابتدای جوانی و بلوغ سیاسی، اجتماعی و فکری نعمتی است که در دوره سربازی برای بیشتر جوانان ما فراهم است.
  وی بیان کرد: می توان این دوره را با کسالت و ناراحتی طی کرد و می توان آن را به عنوان فرصتی برای ارزشها قدر شناخت و بهره مناسب را برد.
  سرلشکر باقری تاکید کرد: نیروهای مسلح، روز به روز و سال به سال در اجرای اوامر تدابیر فرمانده معظم کل قوا (‌مد‌ظله‌العالی) مبنی بر خوشایندسازی خدمت سربازی و بهره‌گیری مناسب از این فرصتی که جوانان در کنار نیروهای مسلح هستند، تلاش دارند تا در ابعاد گوناگون این خدمت را به یک خدمت ماندگار در طول زندگی فرزندانمان و موثر برای دفاع و امنیت کشور تبدیل کنند.
  وی عنوان کرد: کارهای بسیار زیادی انجام شده و کارهای فراوانی نیز همچنان باید انجام شود و ما بر اساس اصالت دفاع و امنیت، مشخص کرده ایم که سربازان عزیز صرفا در ماموریت های دفاعی و امنیتی به کارگیری گرفته بشوند و به مرور تمامی مسئولیت‌های دیگر از سربازان و عناصر پایور و پیمانی منتقل بشوند.
  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور بیان کرد: همچنین طول دوره خدمت سربازی در حد توان نیروهای مسلح مدیریت شد و در ابتدای پاییز امسال مدت سه ماه از خدمت سربازی کاسته شد.
  وی ادامه داد: موضوع مهارت آموزی به جوانان عزیز در دوران خدمت سربازی از جمله آثار ماندگار این دوره است و طی هفت سال گذشته یک و نیم میلیون نفر از جوانان کشور ما مهارت‌های عمومی را در همین دوره سربازی فرا گرفتند.
  سرلشکر باقری تصریح کرد: بیش از ۵۰۰ هزار نفر مهارت تخصصی فرا گرفتند و گواهینامه های معتبر را دریافت کردند و ما متعهد به این هستیم که در واگذاری وام های اشتغال، این جوانان در اولویت باشند و به مدت سه سال روند شاغل شدن این عزیزان را رصد می‌کنیم.
  وی به موضوع حقوق و مزایای سربازان اشاره کرد و گفت: با پیگیری نیروهای مسلح و همت مجلس شورای اسلامی و کمک دولت، سال به سال حقوق و مزایای سربازان ارتقا پیدا کرد و امروز سربازان عزیز ما از جهت میزان دریافتی تفاوت قابل توجهی با سایر مشاغل ندارند.
  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان اظهار کرد: همچنین موضوع سلامتی و تندرستی، ورود سربازان در دوره‌های ورزشی، آمادگی جسمانی سربازان عزیز ما، فعالیت های فرهنگی، سیاسی و بصیرتی و هر آنچه برای ارتقای جسم و روح سربازان عزیزمان نیاز است، مورد همت و تاکید فرماندهان و مدیران نیروهای مسلح است.